پیوندهای

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 0.00 (0 رای)

HTML برای پیوند به پرونده های دیگر در وب از فرا پیوندها استفاده می کند.


مثالها

ایجاد فراپیوند
این مثال نشان می دهد که چگونه می توان، در متن نوشته شده، فراپیوندی ایجاد کرد.

عکس، به عنوان فراپیوند
این مثال عکسی را به یک فراپیوند تبدیل می کند.

(مثالهای بیشتر، در انتهای این صفحه آمده است)

 


برچسب Anchor و موجودیت Href

HTML از برچسب <a> برای ساخت یک پیوند به پرونده های دیگر استفاده می کند. یک anchor می تواند به هر منبعی در وب اشاره کند.یک صفحه HTML ، یک عکس ، یک فایل صوتی ، یک فیلم و ... .
دستورالعمل ساخت یک Anchor

<a href="url"> متنی که نمایش داده می شود </a>

در هنگام ساختن یک Anchor باید مکانی که پیوند به آن پرونده اشاره میکند را مشخص کرد. برای نمایش آدرس پرونده از موجودیت href استفاده می شود.کلمات بین بر چسب آغازو پایان Anchor به عنوان فرا پیوند نمایش داده می شود.     
این Anchor یک پیوند به html.ir را معرفی می کند:

<a href="http://www.html.ir"> html.ir را ملاقات کنید </a>

خط بالا شبیه این نشان داده خواهد شد :

html.ir را ملاقات کنید


موجودیت Target

با موجودیت هدف شما می توانید معرفی کنید که پرونده های پیوند داده شده کجا باز شوند. خط زیر پرونده ای را در یک پنجره مرورگر جدید باز خواهد کرد.

<a href="http://www.html.ir/" target="_blank"> html.ir را ملاقات کنید </a>


برچسب Anchor و موجودیت نام

موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. هنگامی که ما از یک Anchor نام دار استفاده می کنیم، می توانیم پیوندهایی بسازیم که مستقیما بتواندبه یک بخش خاص در صفحه برود. در ست به جای آنکه بگذاریم  کاربر در صفحه بگردد. در پایین طریقه نوشتن یک Anchor نام دار آمده است.

<a name="lable">متنی که نوشته می شود</a>

از موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. نام یک Anchor می تواند هر متنی که شما بخواهید باشد.خط زیر یک Anchor نام دار را معرفی می کند.

<a name="tips"> بخش اطلاعات مفید </a>

شما باید توجه کنید که یک Anchor نام دار، در یک حالت خاص نشان داده نمی شود. برای پیوند مستقیم به بخش "Tips" یک علامت "#" و نام آن Anchor را به انتهای آن url اضافه کنید:

<a href="http://www.html.ir/links.html#Tips"> پرش به بخش اطلاعات مفید </a>

یک فرا پیوند به بخش نکات مفید از میان فایل "Links.html" شبیه به این خواهد بود

<a href="#Tips"> پرش به بخش نکات مفید </a>


نکات پایه ای - اطلاعات مفید

همیشه یک علامت "/" به منابع زیر پوشه ها اضافه کنید. اگر شما پیوندی مثل این درست کنید

href="http://www.html.ir/links.html"

شما دو تقاضا برای سرور درست کرده اید ، چون سرور یک علامت "/" به انتهای آدرس اضافه کرده و یک تقاضای جدید درست می کند. مثل این:

href="http://www.html.ir/links.html/"

از Anchor نام دار معمولا برای ساخت یک جدول از محتویات در ابتدای یک پرونده بزرگ استفاده می شود. به هر بخش در میان پرونده یک Anchor نام دار داده شده و پیوند به هرکدام از این Anchor ها در بالای پرونده قرار داده شده است. اگر یک مرورگر نتواند Anchor نام داری را که مشخص شده است را پیدا کند به ابتدای آن پرونده رفته و هیچ خطایی اتفاق نمی افتد.


مثالهای بیشتر

ارجاع به فراپیوند، در پنجره جدید
در این مثال، روش ساخت فراپیوندی نشان داده می شود، که در آن، کاربر پس از کلیک روی فراپیوند، صفحه فعلی را از دست نداده و پنجره جدیدی برای نمایش صفحه پیوندی، برای او، باز می شود.

پیوند به محلی در همین متن
فرض کنید در ابتدای متن، فهرستی از محتوای متن نوشته اید. اگر بخواهیم با کلیک روی هر یک از سرفصلها، به آن سرفصل مراجعه کنیم، چگونه عمل می کنیم؟ فراپیندهای این مثال، چگونگی این کار را نشان می دهند.

شکستن حصار قاب
اگر صفحه شما، داخل یک قاب نمایش داده می شود، فرا پیوندهای آن، محتوای قاب را تغییر می دهند. برای شکستن این محدودیت و تغییر محتوای کل پنجره مانند این مثال عمل کنید.

فراپیوند Email
در صورتیکه آدرس فراپیوند شما، از شماهای دیگری غیر از http، مانند mailto و یا ftp استفاده کند، چه می شود. این مثال نمونه ای را نمایش می دهد.

فراپیوند Email (نوعی دیگر)
در این مثال نمونه دیگری از فراپیوند نوع mailto را می بینید.

 


برچسب Anchor

برچسب ها توضیحات
<a> یک Anchor را معرفی می کند

 

ارسال نظر


شاه کلید وب بیلبورد بیلبورد در مشهد You probably tried to upload too large file ابر قدرت تعرفه بیلبورد در یزد گوگل-goolge-طراحان سایت وب سایت ها الگوریتم های پاندا و پنگوئن درمانگاه ها گوگل وب مستر Crack TeamViewer Enterprise 9.28 تصاویر بندانگشتی W3C Validator TeamViewer 10 نامحدود سیستم مدیریت کارت شارژ پیشرو پرداز یزد سیستم فروشگاه ساز اندروید طراحی ساده هنری آتلیه بیلبورد در کرج حذف پسورد ویندوز نرم افزار ارسال انبوه تلگرام جستجوگر الکسا مدیران وب سایت جستجو تصاویر در گوگل کرک پیشرو پرداز یاهو ESET NOD32 Antivirus 7 شرکت طراحی وب سایت در یزد آنی اد پاناروما ITVAN نوبت دهی بمب گوگل ، شرکت وب سایت یزد مادام العمر گوگل پنگوئن کاتالوگ آنلاین بهترین شرکت طراحی وب سایت معرفی سایت Google Robot ویندوز: XP-7-8 jQuery UI فیلتر شکن 2015 اسکریپت گالری تصاویر ESET Remote Administrator Console سئو و بهینه سازی XML HTML5 boilerplate نمایش تصاویر Firebug بهترین روش مصطفی رضایی تصاویری ۳۶۰ درجه ای سایت بیلبورد در مازندران بسته سئو پیج رنک شبکه خصوصی نمونه کار طراحی وب سایت بیلبورد در تهران رتبه اول اپلیکیشن رسمی عکاسی گوگل Google Drawing وایبر تبلیغات محیطی در یزد بی نهایت Download Crack TeamViewer 9.28223 ESET Remote Administrator Server vpn بهینه سازی موتور جستجو Server Enterprise VIBER ربات گوگل سیستم مدیریت اعلام نمرات مدارس Dreamweaver طراحی وب بیمارستان ها تصاویر 360 درجه سیستم مدیریت ایمیل ملی HTML یزد بیلبورد در شیراز برنامه نویسی موبایل در یزد چک کردن وب مستر برنامه نویسی PHP تعرفه پانوراما تور مجازی 360 درجه طراحی Ajax سیستم مدیریت محتوا بیتا web ،فیلم برداری صنعتی سه بعدی خبر یزد پیامک رایگان پزشک آموزش تصویری فیلتر شکن داینامک گوگل پلی آنتی ویروس 2014 روش تبلیغات Code Anywhere تفاوت نسخه رایگان و نسخه اصلی برتر Fetch as Googlebot شرکت طراحی و ب سایت در یزد TeamViewer Enterprise 9.0.27614 طراحی وب یزد شرکت طراحی وب یزد پلانتی robots نمونه کارها عکاسی گوگل الگوریتم TeamViewer پارانوما php رایگان photo spheres کلینیک ها کاتالوگ Rank cms سئوی سایت وب نسخه کرک شده حرفه ای پرداخت آنلاین وب سایت در یزد سیستم مدیریت سامانه پیامک TeamViewer Enterprise Firefox بیلبورد در همدان وبمستر google bomb وب سایت شورای انفورماتیک کشور صفحات وب وبسایت سیستم نوبت دهی پزشکان طراحی سه بعدی پورتال کارت تخفیف خرید بلیط اینترنتی نرم افزار حذف پسورد طراحی وب سایت پنالتی گوگل بهترین روش تبیلغات برنامه نویسی اولین شرکت طراحی وب سایت در یزد قیمت اسکریپت نوبت دهی پزشکان دوربین مداربسته در یزد صفحه اول گوگل تحت وب نقشه سایت Hotspot Shield Elite seo اول شرکت طراحی یزد فروش لایسنس اخبار یزد تکنولوژی وب بیلبورد در سمنان