پیوندهای

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 0.00 (0 رای)

HTML برای پیوند به پرونده های دیگر در وب از فرا پیوندها استفاده می کند.


مثالها

ایجاد فراپیوند
این مثال نشان می دهد که چگونه می توان، در متن نوشته شده، فراپیوندی ایجاد کرد.

عکس، به عنوان فراپیوند
این مثال عکسی را به یک فراپیوند تبدیل می کند.

(مثالهای بیشتر، در انتهای این صفحه آمده است)

 


برچسب Anchor و موجودیت Href

HTML از برچسب <a> برای ساخت یک پیوند به پرونده های دیگر استفاده می کند. یک anchor می تواند به هر منبعی در وب اشاره کند.یک صفحه HTML ، یک عکس ، یک فایل صوتی ، یک فیلم و ... .
دستورالعمل ساخت یک Anchor

<a href="url"> متنی که نمایش داده می شود </a>

در هنگام ساختن یک Anchor باید مکانی که پیوند به آن پرونده اشاره میکند را مشخص کرد. برای نمایش آدرس پرونده از موجودیت href استفاده می شود.کلمات بین بر چسب آغازو پایان Anchor به عنوان فرا پیوند نمایش داده می شود.     
این Anchor یک پیوند به html.ir را معرفی می کند:

<a href="http://www.html.ir"> html.ir را ملاقات کنید </a>

خط بالا شبیه این نشان داده خواهد شد :

html.ir را ملاقات کنید


موجودیت Target

با موجودیت هدف شما می توانید معرفی کنید که پرونده های پیوند داده شده کجا باز شوند. خط زیر پرونده ای را در یک پنجره مرورگر جدید باز خواهد کرد.

<a href="http://www.html.ir/" target="_blank"> html.ir را ملاقات کنید </a>


برچسب Anchor و موجودیت نام

موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. هنگامی که ما از یک Anchor نام دار استفاده می کنیم، می توانیم پیوندهایی بسازیم که مستقیما بتواندبه یک بخش خاص در صفحه برود. در ست به جای آنکه بگذاریم  کاربر در صفحه بگردد. در پایین طریقه نوشتن یک Anchor نام دار آمده است.

<a name="lable">متنی که نوشته می شود</a>

از موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. نام یک Anchor می تواند هر متنی که شما بخواهید باشد.خط زیر یک Anchor نام دار را معرفی می کند.

<a name="tips"> بخش اطلاعات مفید </a>

شما باید توجه کنید که یک Anchor نام دار، در یک حالت خاص نشان داده نمی شود. برای پیوند مستقیم به بخش "Tips" یک علامت "#" و نام آن Anchor را به انتهای آن url اضافه کنید:

<a href="http://www.html.ir/links.html#Tips"> پرش به بخش اطلاعات مفید </a>

یک فرا پیوند به بخش نکات مفید از میان فایل "Links.html" شبیه به این خواهد بود

<a href="#Tips"> پرش به بخش نکات مفید </a>


نکات پایه ای - اطلاعات مفید

همیشه یک علامت "/" به منابع زیر پوشه ها اضافه کنید. اگر شما پیوندی مثل این درست کنید

href="http://www.html.ir/links.html"

شما دو تقاضا برای سرور درست کرده اید ، چون سرور یک علامت "/" به انتهای آدرس اضافه کرده و یک تقاضای جدید درست می کند. مثل این:

href="http://www.html.ir/links.html/"

از Anchor نام دار معمولا برای ساخت یک جدول از محتویات در ابتدای یک پرونده بزرگ استفاده می شود. به هر بخش در میان پرونده یک Anchor نام دار داده شده و پیوند به هرکدام از این Anchor ها در بالای پرونده قرار داده شده است. اگر یک مرورگر نتواند Anchor نام داری را که مشخص شده است را پیدا کند به ابتدای آن پرونده رفته و هیچ خطایی اتفاق نمی افتد.


مثالهای بیشتر

ارجاع به فراپیوند، در پنجره جدید
در این مثال، روش ساخت فراپیوندی نشان داده می شود، که در آن، کاربر پس از کلیک روی فراپیوند، صفحه فعلی را از دست نداده و پنجره جدیدی برای نمایش صفحه پیوندی، برای او، باز می شود.

پیوند به محلی در همین متن
فرض کنید در ابتدای متن، فهرستی از محتوای متن نوشته اید. اگر بخواهیم با کلیک روی هر یک از سرفصلها، به آن سرفصل مراجعه کنیم، چگونه عمل می کنیم؟ فراپیندهای این مثال، چگونگی این کار را نشان می دهند.

شکستن حصار قاب
اگر صفحه شما، داخل یک قاب نمایش داده می شود، فرا پیوندهای آن، محتوای قاب را تغییر می دهند. برای شکستن این محدودیت و تغییر محتوای کل پنجره مانند این مثال عمل کنید.

فراپیوند Email
در صورتیکه آدرس فراپیوند شما، از شماهای دیگری غیر از http، مانند mailto و یا ftp استفاده کند، چه می شود. این مثال نمونه ای را نمایش می دهد.

فراپیوند Email (نوعی دیگر)
در این مثال نمونه دیگری از فراپیوند نوع mailto را می بینید.

 


برچسب Anchor

برچسب ها توضیحات
<a> یک Anchor را معرفی می کند

 

ارسال نظر


داینامک پلانتی پرداخت آنلاین Crack TeamViewer Enterprise 9.28 طراحی شرکت وب سایت یزد سیستم مدیریت سامانه پیامک صفحه اول گوگل ESET Remote Administrator Server الکسا اسکریپت نوبت دهی پزشکان پیشرو پرداز اپلیکیشن رسمی عکاسی گوگل آنی اد بیلبورد در یزد پاناروما بیلبورد در شیراز برنامه نویسی موبایل در یزد php گوگل پنگوئن بیلبورد در تهران XML شبکه خصوصی کاتالوگ آنلاین TeamViewer Enterprise 9.0.27614 پارانوما الگوریتم ،فیلم برداری صنعتی بیلبورد در سمنان ربات گوگل اسکریپت گالری تصاویر برتر شرکت طراحی وب یزد طراحی وب سایت گوگل پلی قیمت طراحی وب وبسایت فروش لایسنس رتبه اول آموزش تصویری سئو vpn Firefox سئوی سایت مدیران وب سایت HTML سیستم فروشگاه ساز Server Enterprise ESET Remote Administrator Console پزشک پنالتی گوگل روش تبلیغات خبر یزد google bomb cms اخبار یزد مصطفی رضایی نمایش تصاویر جستجو تصاویر در گوگل پورتال کارت تخفیف کرک سئو و بهینه سازی جستجوگر نوبت دهی تحت وب Hotspot Shield Elite چک کردن تکنولوژی وب گوگل وب مستر شاه کلید وب Fetch as Googlebot TeamViewer Enterprise برنامه نویسی بهترین شرکت طراحی وب سایت web ITVAN سیستم مدیریت کارت شارژ وب سایت ها شورای انفورماتیک کشور وب سایت در یزد مادام العمر آنتی ویروس 2014 بهترین روش تبیلغات تعرفه پانوراما تور مجازی 360 درجه آتلیه حرفه ای سیستم مدیریت اعلام نمرات مدارس پیشرو پرداز یزد تصاویر بندانگشتی رایگان شرکت طراحی و ب سایت در یزد اولین شرکت طراحی وب سایت در یزد عکاسی گوگل TeamViewer 10 شرکت طراحی وب سایت در یزد VIBER سیستم مدیریت ایمیل ملی درمانگاه ها یزد بیلبورد در مشهد Ajax ESET NOD32 Antivirus 7 بیلبورد در مازندران معرفی سایت سایت حذف پسورد ویندوز Download Crack TeamViewer 9.28223 سیستم مدیریت محتوا بیتا تصاویری ۳۶۰ درجه ای هنری وایبر seo تبلیغات محیطی در یزد نمونه کارها الگوریتم های پاندا و پنگوئن طراحی ساده پیامک رایگان ابر قدرت نرم افزار حذف پسورد سه بعدی نمونه کار طراحی وب سایت دوربین مداربسته در یزد بهینه سازی موتور جستجو صفحات وب طراحی سه بعدی ویندوز: XP-7-8 تعرفه HTML5 boilerplate نقشه سایت بسته بهترین روش سیستم نوبت دهی پزشکان طراحی وب یزد TeamViewer بیلبورد در همدان Dreamweaver بیلبورد در کرج کاتالوگ بمب گوگل ، خرید بلیط اینترنتی وب سایت Google Drawing تصاویر 360 درجه وبمستر وب یاهو وب مستر You probably tried to upload too large file Firebug بیلبورد Code Anywhere jQuery UI robots برنامه نویسی PHP اول شرکت طراحی یزد پیج رنک بیمارستان ها نرم افزار ارسال انبوه تلگرام فیلتر شکن اندروید تفاوت نسخه رایگان و نسخه اصلی Google Robot فیلتر شکن 2015 photo spheres بی نهایت گوگل-goolge-طراحان سایت Rank W3C Validator کلینیک ها نسخه کرک شده نامحدود