پیوندهای

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 0.00 (0 رای)

HTML برای پیوند به پرونده های دیگر در وب از فرا پیوندها استفاده می کند.


مثالها

ایجاد فراپیوند
این مثال نشان می دهد که چگونه می توان، در متن نوشته شده، فراپیوندی ایجاد کرد.

عکس، به عنوان فراپیوند
این مثال عکسی را به یک فراپیوند تبدیل می کند.

(مثالهای بیشتر، در انتهای این صفحه آمده است)

 


برچسب Anchor و موجودیت Href

HTML از برچسب <a> برای ساخت یک پیوند به پرونده های دیگر استفاده می کند. یک anchor می تواند به هر منبعی در وب اشاره کند.یک صفحه HTML ، یک عکس ، یک فایل صوتی ، یک فیلم و ... .
دستورالعمل ساخت یک Anchor

<a href="url"> متنی که نمایش داده می شود </a>

در هنگام ساختن یک Anchor باید مکانی که پیوند به آن پرونده اشاره میکند را مشخص کرد. برای نمایش آدرس پرونده از موجودیت href استفاده می شود.کلمات بین بر چسب آغازو پایان Anchor به عنوان فرا پیوند نمایش داده می شود.     
این Anchor یک پیوند به html.ir را معرفی می کند:

<a href="http://www.html.ir"> html.ir را ملاقات کنید </a>

خط بالا شبیه این نشان داده خواهد شد :

html.ir را ملاقات کنید


موجودیت Target

با موجودیت هدف شما می توانید معرفی کنید که پرونده های پیوند داده شده کجا باز شوند. خط زیر پرونده ای را در یک پنجره مرورگر جدید باز خواهد کرد.

<a href="http://www.html.ir/" target="_blank"> html.ir را ملاقات کنید </a>


برچسب Anchor و موجودیت نام

موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. هنگامی که ما از یک Anchor نام دار استفاده می کنیم، می توانیم پیوندهایی بسازیم که مستقیما بتواندبه یک بخش خاص در صفحه برود. در ست به جای آنکه بگذاریم  کاربر در صفحه بگردد. در پایین طریقه نوشتن یک Anchor نام دار آمده است.

<a name="lable">متنی که نوشته می شود</a>

از موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. نام یک Anchor می تواند هر متنی که شما بخواهید باشد.خط زیر یک Anchor نام دار را معرفی می کند.

<a name="tips"> بخش اطلاعات مفید </a>

شما باید توجه کنید که یک Anchor نام دار، در یک حالت خاص نشان داده نمی شود. برای پیوند مستقیم به بخش "Tips" یک علامت "#" و نام آن Anchor را به انتهای آن url اضافه کنید:

<a href="http://www.html.ir/links.html#Tips"> پرش به بخش اطلاعات مفید </a>

یک فرا پیوند به بخش نکات مفید از میان فایل "Links.html" شبیه به این خواهد بود

<a href="#Tips"> پرش به بخش نکات مفید </a>


نکات پایه ای - اطلاعات مفید

همیشه یک علامت "/" به منابع زیر پوشه ها اضافه کنید. اگر شما پیوندی مثل این درست کنید

href="http://www.html.ir/links.html"

شما دو تقاضا برای سرور درست کرده اید ، چون سرور یک علامت "/" به انتهای آدرس اضافه کرده و یک تقاضای جدید درست می کند. مثل این:

href="http://www.html.ir/links.html/"

از Anchor نام دار معمولا برای ساخت یک جدول از محتویات در ابتدای یک پرونده بزرگ استفاده می شود. به هر بخش در میان پرونده یک Anchor نام دار داده شده و پیوند به هرکدام از این Anchor ها در بالای پرونده قرار داده شده است. اگر یک مرورگر نتواند Anchor نام داری را که مشخص شده است را پیدا کند به ابتدای آن پرونده رفته و هیچ خطایی اتفاق نمی افتد.


مثالهای بیشتر

ارجاع به فراپیوند، در پنجره جدید
در این مثال، روش ساخت فراپیوندی نشان داده می شود، که در آن، کاربر پس از کلیک روی فراپیوند، صفحه فعلی را از دست نداده و پنجره جدیدی برای نمایش صفحه پیوندی، برای او، باز می شود.

پیوند به محلی در همین متن
فرض کنید در ابتدای متن، فهرستی از محتوای متن نوشته اید. اگر بخواهیم با کلیک روی هر یک از سرفصلها، به آن سرفصل مراجعه کنیم، چگونه عمل می کنیم؟ فراپیندهای این مثال، چگونگی این کار را نشان می دهند.

شکستن حصار قاب
اگر صفحه شما، داخل یک قاب نمایش داده می شود، فرا پیوندهای آن، محتوای قاب را تغییر می دهند. برای شکستن این محدودیت و تغییر محتوای کل پنجره مانند این مثال عمل کنید.

فراپیوند Email
در صورتیکه آدرس فراپیوند شما، از شماهای دیگری غیر از http، مانند mailto و یا ftp استفاده کند، چه می شود. این مثال نمونه ای را نمایش می دهد.

فراپیوند Email (نوعی دیگر)
در این مثال نمونه دیگری از فراپیوند نوع mailto را می بینید.

 


برچسب Anchor

برچسب ها توضیحات
<a> یک Anchor را معرفی می کند

 

ارسال نظر


مدیران وب سایت وب مستر vpn Ajax شبکه خصوصی الگوریتم های پاندا و پنگوئن هنری کاتالوگ طراحی جستجو تصاویر در گوگل Dreamweaver آنی اد تعرفه Fetch as Googlebot ،فیلم برداری صنعتی نمایش تصاویر الگوریتم عکاسی گوگل ویندوز: XP-7-8 آتلیه تبلیغات محیطی در یزد php پلانتی سیستم مدیریت کارت شارژ دوربین مداربسته در یزد پیشرو پرداز یزد HTML5 boilerplate طراحی وب سایت سیستم مدیریت سامانه پیامک چک کردن گوگل پلی قیمت کاتالوگ آنلاین بهترین شرکت طراحی وب سایت حرفه ای TeamViewer تعرفه پانوراما تور مجازی 360 درجه بیلبورد در شیراز بیلبورد در سمنان بیلبورد در کرج نرم افزار حذف پسورد وب سایت ها بیلبورد در تهران صفحه اول گوگل تحت وب ربات گوگل بی نهایت بیمارستان ها بهینه سازی موتور جستجو نامحدود ITVAN VIBER Firefox HTML گوگل وب مستر پیشرو پرداز TeamViewer Enterprise 9.0.27614 اول شرکت طراحی یزد Download Crack TeamViewer 9.28223 سیستم مدیریت محتوا بیتا خرید بلیط اینترنتی شورای انفورماتیک کشور نقشه سایت نرم افزار ارسال انبوه تلگرام رایگان پزشک سه بعدی You probably tried to upload too large file جستجوگر ESET NOD32 Antivirus 7 Crack TeamViewer Enterprise 9.28 مصطفی رضایی اندروید Google Drawing بیلبورد در همدان وبسایت شرکت طراحی وب یزد TeamViewer Enterprise cms تکنولوژی وب W3C Validator فیلتر شکن وب سایت در یزد وب سایت یزد معرفی سایت seo گوگل پنگوئن نمونه کارها google bomb photo spheres نوبت دهی وب گوگل-goolge-طراحان سایت خبر یزد الکسا شرکت طراحی وب سایت در یزد پاناروما اولین شرکت طراحی وب سایت در یزد تصاویر بندانگشتی فروش لایسنس داینامک سیستم مدیریت ایمیل ملی شرکت وب سایت یزد یاهو روش تبلیغات بیلبورد در یزد وبمستر پرداخت آنلاین ابر قدرت بمب گوگل ، XML سایت نمونه کار طراحی وب سایت شاه کلید وب وایبر TeamViewer 10 Hotspot Shield Elite بهترین روش پارانوما طراحی وب نسخه کرک شده Code Anywhere پنالتی گوگل بسته بهترین روش تبیلغات درمانگاه ها حذف پسورد ویندوز تصاویر 360 درجه اسکریپت گالری تصاویر برتر Google Robot صفحات وب اخبار یزد رتبه اول شرکت طراحی و ب سایت در یزد طراحی وب یزد بیلبورد بیلبورد در مشهد سیستم فروشگاه ساز سیستم نوبت دهی پزشکان پیامک رایگان بیلبورد در مازندران طراحی ساده پیج رنک سئو robots برنامه نویسی موبایل در یزد Firebug پورتال کارت تخفیف برنامه نویسی فیلتر شکن 2015 مادام العمر اپلیکیشن رسمی عکاسی گوگل ESET Remote Administrator Console تصاویری ۳۶۰ درجه ای Rank سیستم مدیریت اعلام نمرات مدارس jQuery UI کلینیک ها طراحی سه بعدی آموزش تصویری web کرک سئو و بهینه سازی تفاوت نسخه رایگان و نسخه اصلی آنتی ویروس 2014 ESET Remote Administrator Server سئوی سایت اسکریپت نوبت دهی پزشکان برنامه نویسی PHP Server Enterprise