پیوندهای

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 0.00 (0 رای)

HTML برای پیوند به پرونده های دیگر در وب از فرا پیوندها استفاده می کند.


مثالها

ایجاد فراپیوند
این مثال نشان می دهد که چگونه می توان، در متن نوشته شده، فراپیوندی ایجاد کرد.

عکس، به عنوان فراپیوند
این مثال عکسی را به یک فراپیوند تبدیل می کند.

(مثالهای بیشتر، در انتهای این صفحه آمده است)

 


برچسب Anchor و موجودیت Href

HTML از برچسب <a> برای ساخت یک پیوند به پرونده های دیگر استفاده می کند. یک anchor می تواند به هر منبعی در وب اشاره کند.یک صفحه HTML ، یک عکس ، یک فایل صوتی ، یک فیلم و ... .
دستورالعمل ساخت یک Anchor

<a href="url"> متنی که نمایش داده می شود </a>

در هنگام ساختن یک Anchor باید مکانی که پیوند به آن پرونده اشاره میکند را مشخص کرد. برای نمایش آدرس پرونده از موجودیت href استفاده می شود.کلمات بین بر چسب آغازو پایان Anchor به عنوان فرا پیوند نمایش داده می شود.     
این Anchor یک پیوند به html.ir را معرفی می کند:

<a href="http://www.html.ir"> html.ir را ملاقات کنید </a>

خط بالا شبیه این نشان داده خواهد شد :

html.ir را ملاقات کنید


موجودیت Target

با موجودیت هدف شما می توانید معرفی کنید که پرونده های پیوند داده شده کجا باز شوند. خط زیر پرونده ای را در یک پنجره مرورگر جدید باز خواهد کرد.

<a href="http://www.html.ir/" target="_blank"> html.ir را ملاقات کنید </a>


برچسب Anchor و موجودیت نام

موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. هنگامی که ما از یک Anchor نام دار استفاده می کنیم، می توانیم پیوندهایی بسازیم که مستقیما بتواندبه یک بخش خاص در صفحه برود. در ست به جای آنکه بگذاریم  کاربر در صفحه بگردد. در پایین طریقه نوشتن یک Anchor نام دار آمده است.

<a name="lable">متنی که نوشته می شود</a>

از موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. نام یک Anchor می تواند هر متنی که شما بخواهید باشد.خط زیر یک Anchor نام دار را معرفی می کند.

<a name="tips"> بخش اطلاعات مفید </a>

شما باید توجه کنید که یک Anchor نام دار، در یک حالت خاص نشان داده نمی شود. برای پیوند مستقیم به بخش "Tips" یک علامت "#" و نام آن Anchor را به انتهای آن url اضافه کنید:

<a href="http://www.html.ir/links.html#Tips"> پرش به بخش اطلاعات مفید </a>

یک فرا پیوند به بخش نکات مفید از میان فایل "Links.html" شبیه به این خواهد بود

<a href="#Tips"> پرش به بخش نکات مفید </a>


نکات پایه ای - اطلاعات مفید

همیشه یک علامت "/" به منابع زیر پوشه ها اضافه کنید. اگر شما پیوندی مثل این درست کنید

href="http://www.html.ir/links.html"

شما دو تقاضا برای سرور درست کرده اید ، چون سرور یک علامت "/" به انتهای آدرس اضافه کرده و یک تقاضای جدید درست می کند. مثل این:

href="http://www.html.ir/links.html/"

از Anchor نام دار معمولا برای ساخت یک جدول از محتویات در ابتدای یک پرونده بزرگ استفاده می شود. به هر بخش در میان پرونده یک Anchor نام دار داده شده و پیوند به هرکدام از این Anchor ها در بالای پرونده قرار داده شده است. اگر یک مرورگر نتواند Anchor نام داری را که مشخص شده است را پیدا کند به ابتدای آن پرونده رفته و هیچ خطایی اتفاق نمی افتد.


مثالهای بیشتر

ارجاع به فراپیوند، در پنجره جدید
در این مثال، روش ساخت فراپیوندی نشان داده می شود، که در آن، کاربر پس از کلیک روی فراپیوند، صفحه فعلی را از دست نداده و پنجره جدیدی برای نمایش صفحه پیوندی، برای او، باز می شود.

پیوند به محلی در همین متن
فرض کنید در ابتدای متن، فهرستی از محتوای متن نوشته اید. اگر بخواهیم با کلیک روی هر یک از سرفصلها، به آن سرفصل مراجعه کنیم، چگونه عمل می کنیم؟ فراپیندهای این مثال، چگونگی این کار را نشان می دهند.

شکستن حصار قاب
اگر صفحه شما، داخل یک قاب نمایش داده می شود، فرا پیوندهای آن، محتوای قاب را تغییر می دهند. برای شکستن این محدودیت و تغییر محتوای کل پنجره مانند این مثال عمل کنید.

فراپیوند Email
در صورتیکه آدرس فراپیوند شما، از شماهای دیگری غیر از http، مانند mailto و یا ftp استفاده کند، چه می شود. این مثال نمونه ای را نمایش می دهد.

فراپیوند Email (نوعی دیگر)
در این مثال نمونه دیگری از فراپیوند نوع mailto را می بینید.

 


برچسب Anchor

برچسب ها توضیحات
<a> یک Anchor را معرفی می کند

 

ارسال نظر


فروش لایسنس نرم افزار حذف پسورد برنامه نویسی بیلبورد در شیراز بیلبورد در یزد سه بعدی web چک کردن نمایش تصاویر ابر قدرت کاتالوگ آنلاین گوگل پلی VIBER شرکت وب سایت یزد TeamViewer 10 بمب گوگل ، نامحدود Crack TeamViewer Enterprise 9.28 Hotspot Shield Elite کرک اسکریپت نوبت دهی پزشکان ITVAN طراحی وب یاهو بی نهایت صفحات وب الکسا ESET NOD32 Antivirus 7 vpn سئو و بهینه سازی بهترین روش تبیلغات الگوریتم برتر سیستم مدیریت اعلام نمرات مدارس بیلبورد در سمنان خبر یزد شرکت طراحی و ب سایت در یزد Code Anywhere وب مستر cms پیج رنک تحت وب Server Enterprise فیلتر شکن 2015 وب سایت ها پرداخت آنلاین سیستم نوبت دهی پزشکان سیستم مدیریت محتوا بیتا آنتی ویروس 2014 TeamViewer Enterprise 9.0.27614 گوگل-goolge-طراحان سایت بیلبورد در تهران اولین شرکت طراحی وب سایت در یزد حرفه ای تصاویر بندانگشتی رتبه اول طراحی ساده تعرفه هنری وایبر سئو برنامه نویسی PHP Rank شرکت طراحی وب یزد وبمستر طراحی وب یزد آتلیه گوگل وب مستر Ajax وب برنامه نویسی موبایل در یزد شاه کلید وب داینامک jQuery UI تفاوت نسخه رایگان و نسخه اصلی Download Crack TeamViewer 9.28223 بیلبورد نرم افزار ارسال انبوه تلگرام سیستم مدیریت سامانه پیامک شبکه خصوصی بیلبورد در مازندران Google Drawing پورتال کارت تخفیف خرید بلیط اینترنتی پیشرو پرداز دوربین مداربسته در یزد photo spheres عکاسی گوگل نمونه کار طراحی وب سایت اسکریپت گالری تصاویر تصاویری ۳۶۰ درجه ای Firefox HTML یزد بهترین روش فیلتر شکن الگوریتم های پاندا و پنگوئن Dreamweaver شرکت طراحی وب سایت در یزد نقشه سایت پیشرو پرداز یزد قیمت طراحی php اندروید حذف پسورد ویندوز شورای انفورماتیک کشور سیستم مدیریت کارت شارژ طراحی سه بعدی بیلبورد در همدان XML Fetch as Googlebot بهترین شرکت طراحی وب سایت درمانگاه ها اول شرکت طراحی یزد HTML5 boilerplate صفحه اول گوگل Google Robot سیستم فروشگاه ساز TeamViewer Enterprise بهینه سازی موتور جستجو google bomb گوگل پنگوئن ،فیلم برداری صنعتی سایت سیستم مدیریت ایمیل ملی وب سایت در یزد ESET Remote Administrator Console نوبت دهی بیلبورد در کرج بیمارستان ها کلینیک ها بسته مدیران وب سایت ویندوز: XP-7-8 You probably tried to upload too large file نسخه کرک شده تصاویر 360 درجه ESET Remote Administrator Server رایگان پیامک رایگان جستجو تصاویر در گوگل روش تبلیغات تبلیغات محیطی در یزد ربات گوگل robots تعرفه پانوراما تور مجازی 360 درجه جستجوگر seo بیلبورد در مشهد طراحی وب سایت پزشک آنی اد TeamViewer آموزش تصویری پارانوما مصطفی رضایی وبسایت پلانتی پاناروما تکنولوژی وب Firebug معرفی سایت اخبار یزد مادام العمر وب سایت کاتالوگ W3C Validator نمونه کارها اپلیکیشن رسمی عکاسی گوگل پنالتی گوگل سئوی سایت