پیوندهای

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 0.00 (0 رای)

HTML برای پیوند به پرونده های دیگر در وب از فرا پیوندها استفاده می کند.


مثالها

ایجاد فراپیوند
این مثال نشان می دهد که چگونه می توان، در متن نوشته شده، فراپیوندی ایجاد کرد.

عکس، به عنوان فراپیوند
این مثال عکسی را به یک فراپیوند تبدیل می کند.

(مثالهای بیشتر، در انتهای این صفحه آمده است)

 


برچسب Anchor و موجودیت Href

HTML از برچسب <a> برای ساخت یک پیوند به پرونده های دیگر استفاده می کند. یک anchor می تواند به هر منبعی در وب اشاره کند.یک صفحه HTML ، یک عکس ، یک فایل صوتی ، یک فیلم و ... .
دستورالعمل ساخت یک Anchor

<a href="url"> متنی که نمایش داده می شود </a>

در هنگام ساختن یک Anchor باید مکانی که پیوند به آن پرونده اشاره میکند را مشخص کرد. برای نمایش آدرس پرونده از موجودیت href استفاده می شود.کلمات بین بر چسب آغازو پایان Anchor به عنوان فرا پیوند نمایش داده می شود.     
این Anchor یک پیوند به html.ir را معرفی می کند:

<a href="http://www.html.ir"> html.ir را ملاقات کنید </a>

خط بالا شبیه این نشان داده خواهد شد :

html.ir را ملاقات کنید


موجودیت Target

با موجودیت هدف شما می توانید معرفی کنید که پرونده های پیوند داده شده کجا باز شوند. خط زیر پرونده ای را در یک پنجره مرورگر جدید باز خواهد کرد.

<a href="http://www.html.ir/" target="_blank"> html.ir را ملاقات کنید </a>


برچسب Anchor و موجودیت نام

موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. هنگامی که ما از یک Anchor نام دار استفاده می کنیم، می توانیم پیوندهایی بسازیم که مستقیما بتواندبه یک بخش خاص در صفحه برود. در ست به جای آنکه بگذاریم  کاربر در صفحه بگردد. در پایین طریقه نوشتن یک Anchor نام دار آمده است.

<a name="lable">متنی که نوشته می شود</a>

از موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. نام یک Anchor می تواند هر متنی که شما بخواهید باشد.خط زیر یک Anchor نام دار را معرفی می کند.

<a name="tips"> بخش اطلاعات مفید </a>

شما باید توجه کنید که یک Anchor نام دار، در یک حالت خاص نشان داده نمی شود. برای پیوند مستقیم به بخش "Tips" یک علامت "#" و نام آن Anchor را به انتهای آن url اضافه کنید:

<a href="http://www.html.ir/links.html#Tips"> پرش به بخش اطلاعات مفید </a>

یک فرا پیوند به بخش نکات مفید از میان فایل "Links.html" شبیه به این خواهد بود

<a href="#Tips"> پرش به بخش نکات مفید </a>


نکات پایه ای - اطلاعات مفید

همیشه یک علامت "/" به منابع زیر پوشه ها اضافه کنید. اگر شما پیوندی مثل این درست کنید

href="http://www.html.ir/links.html"

شما دو تقاضا برای سرور درست کرده اید ، چون سرور یک علامت "/" به انتهای آدرس اضافه کرده و یک تقاضای جدید درست می کند. مثل این:

href="http://www.html.ir/links.html/"

از Anchor نام دار معمولا برای ساخت یک جدول از محتویات در ابتدای یک پرونده بزرگ استفاده می شود. به هر بخش در میان پرونده یک Anchor نام دار داده شده و پیوند به هرکدام از این Anchor ها در بالای پرونده قرار داده شده است. اگر یک مرورگر نتواند Anchor نام داری را که مشخص شده است را پیدا کند به ابتدای آن پرونده رفته و هیچ خطایی اتفاق نمی افتد.


مثالهای بیشتر

ارجاع به فراپیوند، در پنجره جدید
در این مثال، روش ساخت فراپیوندی نشان داده می شود، که در آن، کاربر پس از کلیک روی فراپیوند، صفحه فعلی را از دست نداده و پنجره جدیدی برای نمایش صفحه پیوندی، برای او، باز می شود.

پیوند به محلی در همین متن
فرض کنید در ابتدای متن، فهرستی از محتوای متن نوشته اید. اگر بخواهیم با کلیک روی هر یک از سرفصلها، به آن سرفصل مراجعه کنیم، چگونه عمل می کنیم؟ فراپیندهای این مثال، چگونگی این کار را نشان می دهند.

شکستن حصار قاب
اگر صفحه شما، داخل یک قاب نمایش داده می شود، فرا پیوندهای آن، محتوای قاب را تغییر می دهند. برای شکستن این محدودیت و تغییر محتوای کل پنجره مانند این مثال عمل کنید.

فراپیوند Email
در صورتیکه آدرس فراپیوند شما، از شماهای دیگری غیر از http، مانند mailto و یا ftp استفاده کند، چه می شود. این مثال نمونه ای را نمایش می دهد.

فراپیوند Email (نوعی دیگر)
در این مثال نمونه دیگری از فراپیوند نوع mailto را می بینید.

 


برچسب Anchor

برچسب ها توضیحات
<a> یک Anchor را معرفی می کند

 

ارسال نظر


بیلبورد در مشهد پارانوما بهینه سازی موتور جستجو برنامه نویسی PHP Server Enterprise ESET Remote Administrator Console معرفی سایت خبر یزد سئو و بهینه سازی فیلتر شکن طراحی وب سایت فیلتر شکن 2015 اخبار یزد بیلبورد در تهران طراحی وب یزد پرداخت آنلاین روش تبلیغات بیلبورد در شیراز Ajax بیلبورد در کرج نمایش تصاویر بیمارستان ها مصطفی رضایی رتبه اول برنامه نویسی موبایل در یزد رایگان سیستم مدیریت سامانه پیامک آنی اد اسکریپت نوبت دهی پزشکان یاهو شرکت وب سایت یزد شرکت طراحی و ب سایت در یزد تصاویری ۳۶۰ درجه ای سیستم فروشگاه ساز robots نسخه کرک شده بیلبورد در همدان وب مستر seo آموزش تصویری Fetch as Googlebot HTML5 boilerplate Google Robot بیلبورد در یزد گوگل پلی ITVAN گوگل-goolge-طراحان سایت بهترین روش شرکت طراحی وب یزد Google Drawing TeamViewer Crack TeamViewer Enterprise 9.28 نمونه کار طراحی وب سایت قیمت Firefox تفاوت نسخه رایگان و نسخه اصلی طراحی نقشه سایت کرک وب سایت سه بعدی ربات گوگل تعرفه پانوراما تور مجازی 360 درجه سیستم مدیریت محتوا بیتا درمانگاه ها گوگل وب مستر حذف پسورد ویندوز بیلبورد در سمنان برتر وبمستر تکنولوژی وب برنامه نویسی php سئوی سایت شاه کلید وب ESET Remote Administrator Server اسکریپت گالری تصاویر پیشرو پرداز پنالتی گوگل آتلیه Firebug اندروید سیستم مدیریت ایمیل ملی TeamViewer Enterprise 9.0.27614 سیستم مدیریت اعلام نمرات مدارس پیج رنک الگوریتم بیلبورد وبسایت Hotspot Shield Elite بسته طراحی ساده شبکه خصوصی ،فیلم برداری صنعتی تصاویر بندانگشتی بی نهایت کلینیک ها W3C Validator تصاویر 360 درجه کاتالوگ آنلاین نرم افزار حذف پسورد بهترین روش تبیلغات TeamViewer 10 Code Anywhere سایت photo spheres اولین شرکت طراحی وب سایت در یزد ابر قدرت بیلبورد در مازندران پزشک دوربین مداربسته در یزد پیامک رایگان جستجو تصاویر در گوگل تحت وب پاناروما داینامک TeamViewer Enterprise تعرفه چک کردن VIBER نوبت دهی طراحی وب خرید بلیط اینترنتی You probably tried to upload too large file صفحات وب XML شرکت طراحی وب سایت در یزد کاتالوگ آنتی ویروس 2014 هنری ESET NOD32 Antivirus 7 jQuery UI vpn پورتال کارت تخفیف وب سایت ها پیشرو پرداز یزد شورای انفورماتیک کشور بهترین شرکت طراحی وب سایت بمب گوگل ، الکسا cms تبلیغات محیطی در یزد پلانتی وب سایت در یزد web نرم افزار ارسال انبوه تلگرام سیستم مدیریت کارت شارژ فروش لایسنس وب مادام العمر سئو یزد عکاسی گوگل صفحه اول گوگل اول شرکت طراحی یزد حرفه ای google bomb گوگل پنگوئن وایبر نمونه کارها جستجوگر Download Crack TeamViewer 9.28223 الگوریتم های پاندا و پنگوئن مدیران وب سایت HTML ویندوز: XP-7-8 طراحی سه بعدی Dreamweaver سیستم نوبت دهی پزشکان Rank اپلیکیشن رسمی عکاسی گوگل نامحدود