پیوندهای

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 0.00 (0 رای)

HTML برای پیوند به پرونده های دیگر در وب از فرا پیوندها استفاده می کند.


مثالها

ایجاد فراپیوند
این مثال نشان می دهد که چگونه می توان، در متن نوشته شده، فراپیوندی ایجاد کرد.

عکس، به عنوان فراپیوند
این مثال عکسی را به یک فراپیوند تبدیل می کند.

(مثالهای بیشتر، در انتهای این صفحه آمده است)

 


برچسب Anchor و موجودیت Href

HTML از برچسب <a> برای ساخت یک پیوند به پرونده های دیگر استفاده می کند. یک anchor می تواند به هر منبعی در وب اشاره کند.یک صفحه HTML ، یک عکس ، یک فایل صوتی ، یک فیلم و ... .
دستورالعمل ساخت یک Anchor

<a href="url"> متنی که نمایش داده می شود </a>

در هنگام ساختن یک Anchor باید مکانی که پیوند به آن پرونده اشاره میکند را مشخص کرد. برای نمایش آدرس پرونده از موجودیت href استفاده می شود.کلمات بین بر چسب آغازو پایان Anchor به عنوان فرا پیوند نمایش داده می شود.     
این Anchor یک پیوند به html.ir را معرفی می کند:

<a href="http://www.html.ir"> html.ir را ملاقات کنید </a>

خط بالا شبیه این نشان داده خواهد شد :

html.ir را ملاقات کنید


موجودیت Target

با موجودیت هدف شما می توانید معرفی کنید که پرونده های پیوند داده شده کجا باز شوند. خط زیر پرونده ای را در یک پنجره مرورگر جدید باز خواهد کرد.

<a href="http://www.html.ir/" target="_blank"> html.ir را ملاقات کنید </a>


برچسب Anchor و موجودیت نام

موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. هنگامی که ما از یک Anchor نام دار استفاده می کنیم، می توانیم پیوندهایی بسازیم که مستقیما بتواندبه یک بخش خاص در صفحه برود. در ست به جای آنکه بگذاریم  کاربر در صفحه بگردد. در پایین طریقه نوشتن یک Anchor نام دار آمده است.

<a name="lable">متنی که نوشته می شود</a>

از موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. نام یک Anchor می تواند هر متنی که شما بخواهید باشد.خط زیر یک Anchor نام دار را معرفی می کند.

<a name="tips"> بخش اطلاعات مفید </a>

شما باید توجه کنید که یک Anchor نام دار، در یک حالت خاص نشان داده نمی شود. برای پیوند مستقیم به بخش "Tips" یک علامت "#" و نام آن Anchor را به انتهای آن url اضافه کنید:

<a href="http://www.html.ir/links.html#Tips"> پرش به بخش اطلاعات مفید </a>

یک فرا پیوند به بخش نکات مفید از میان فایل "Links.html" شبیه به این خواهد بود

<a href="#Tips"> پرش به بخش نکات مفید </a>


نکات پایه ای - اطلاعات مفید

همیشه یک علامت "/" به منابع زیر پوشه ها اضافه کنید. اگر شما پیوندی مثل این درست کنید

href="http://www.html.ir/links.html"

شما دو تقاضا برای سرور درست کرده اید ، چون سرور یک علامت "/" به انتهای آدرس اضافه کرده و یک تقاضای جدید درست می کند. مثل این:

href="http://www.html.ir/links.html/"

از Anchor نام دار معمولا برای ساخت یک جدول از محتویات در ابتدای یک پرونده بزرگ استفاده می شود. به هر بخش در میان پرونده یک Anchor نام دار داده شده و پیوند به هرکدام از این Anchor ها در بالای پرونده قرار داده شده است. اگر یک مرورگر نتواند Anchor نام داری را که مشخص شده است را پیدا کند به ابتدای آن پرونده رفته و هیچ خطایی اتفاق نمی افتد.


مثالهای بیشتر

ارجاع به فراپیوند، در پنجره جدید
در این مثال، روش ساخت فراپیوندی نشان داده می شود، که در آن، کاربر پس از کلیک روی فراپیوند، صفحه فعلی را از دست نداده و پنجره جدیدی برای نمایش صفحه پیوندی، برای او، باز می شود.

پیوند به محلی در همین متن
فرض کنید در ابتدای متن، فهرستی از محتوای متن نوشته اید. اگر بخواهیم با کلیک روی هر یک از سرفصلها، به آن سرفصل مراجعه کنیم، چگونه عمل می کنیم؟ فراپیندهای این مثال، چگونگی این کار را نشان می دهند.

شکستن حصار قاب
اگر صفحه شما، داخل یک قاب نمایش داده می شود، فرا پیوندهای آن، محتوای قاب را تغییر می دهند. برای شکستن این محدودیت و تغییر محتوای کل پنجره مانند این مثال عمل کنید.

فراپیوند Email
در صورتیکه آدرس فراپیوند شما، از شماهای دیگری غیر از http، مانند mailto و یا ftp استفاده کند، چه می شود. این مثال نمونه ای را نمایش می دهد.

فراپیوند Email (نوعی دیگر)
در این مثال نمونه دیگری از فراپیوند نوع mailto را می بینید.

 


برچسب Anchor

برچسب ها توضیحات
<a> یک Anchor را معرفی می کند

 

ارسال نظر


سیستم مدیریت محتوا بیتا jQuery UI بیلبورد نمایش تصاویر بیلبورد در سمنان برنامه نویسی بهترین شرکت طراحی وب سایت مصطفی رضایی seo php سایت طراحی وب الگوریتم های پاندا و پنگوئن Firefox کاتالوگ خرید بلیط اینترنتی vpn الگوریتم طراحی ساده فیلتر شکن photo spheres پاناروما پزشک سیستم مدیریت اعلام نمرات مدارس ربات گوگل TeamViewer 10 رتبه اول TeamViewer Enterprise 9.0.27614 حرفه ای فروش لایسنس Code Anywhere نمونه کارها Google Drawing Crack TeamViewer Enterprise 9.28 روش تبلیغات پیشرو پرداز google bomb VIBER کاتالوگ آنلاین تصاویری ۳۶۰ درجه ای قیمت الکسا آتلیه اولین شرکت طراحی وب سایت در یزد تحت وب تعرفه پانوراما تور مجازی 360 درجه وب سایت در یزد بی نهایت یاهو سیستم نوبت دهی پزشکان نامحدود سه بعدی صفحات وب شورای انفورماتیک کشور HTML5 boilerplate سیستم مدیریت کارت شارژ عکاسی گوگل تبلیغات محیطی در یزد رایگان سئو و بهینه سازی مادام العمر W3C Validator گوگل وب مستر کرک اخبار یزد چک کردن تفاوت نسخه رایگان و نسخه اصلی گوگل پنگوئن Ajax صفحه اول گوگل ویندوز: XP-7-8 بهترین روش تبیلغات وبسایت بیمارستان ها Server Enterprise شاه کلید وب اسکریپت گالری تصاویر Google Robot Hotspot Shield Elite کلینیک ها وایبر ابر قدرت طراحی وب سایت شرکت طراحی وب یزد Download Crack TeamViewer 9.28223 ITVAN TeamViewer وب مستر تکنولوژی وب cms TeamViewer Enterprise ESET Remote Administrator Console شرکت طراحی و ب سایت در یزد شبکه خصوصی سیستم فروشگاه ساز بیلبورد در مشهد هنری طراحی سه بعدی وب یزد بیلبورد در همدان HTML بسته تصاویر 360 درجه تصاویر بندانگشتی نرم افزار حذف پسورد پلانتی پیج رنک نسخه کرک شده بیلبورد در شیراز نقشه سایت گوگل-goolge-طراحان سایت جستجو تصاویر در گوگل بیلبورد در یزد بهینه سازی موتور جستجو پارانوما نمونه کار طراحی وب سایت نرم افزار ارسال انبوه تلگرام برنامه نویسی PHP درمانگاه ها robots اندروید دوربین مداربسته در یزد سیستم مدیریت سامانه پیامک خبر یزد برتر نوبت دهی اول شرکت طراحی یزد حذف پسورد ویندوز گوگل پلی جستجوگر وبمستر بهترین روش Dreamweaver پیامک رایگان Fetch as Googlebot آموزش تصویری طراحی وب سایت پنالتی گوگل معرفی سایت بیلبورد در مازندران ،فیلم برداری صنعتی مدیران وب سایت سئوی سایت XML آنتی ویروس 2014 شرکت وب سایت یزد ESET Remote Administrator Server تعرفه شرکت طراحی وب سایت در یزد Firebug فیلتر شکن 2015 اپلیکیشن رسمی عکاسی گوگل طراحی وب یزد سئو web بیلبورد در کرج Rank پرداخت آنلاین بیلبورد در تهران وب سایت ها سیستم مدیریت ایمیل ملی پیشرو پرداز یزد آنی اد ESET NOD32 Antivirus 7 برنامه نویسی موبایل در یزد داینامک اسکریپت نوبت دهی پزشکان بمب گوگل ، You probably tried to upload too large file پورتال کارت تخفیف