پیوندهای

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 0.00 (0 رای)

HTML برای پیوند به پرونده های دیگر در وب از فرا پیوندها استفاده می کند.


مثالها

ایجاد فراپیوند
این مثال نشان می دهد که چگونه می توان، در متن نوشته شده، فراپیوندی ایجاد کرد.

عکس، به عنوان فراپیوند
این مثال عکسی را به یک فراپیوند تبدیل می کند.

(مثالهای بیشتر، در انتهای این صفحه آمده است)

 


برچسب Anchor و موجودیت Href

HTML از برچسب <a> برای ساخت یک پیوند به پرونده های دیگر استفاده می کند. یک anchor می تواند به هر منبعی در وب اشاره کند.یک صفحه HTML ، یک عکس ، یک فایل صوتی ، یک فیلم و ... .
دستورالعمل ساخت یک Anchor

<a href="url"> متنی که نمایش داده می شود </a>

در هنگام ساختن یک Anchor باید مکانی که پیوند به آن پرونده اشاره میکند را مشخص کرد. برای نمایش آدرس پرونده از موجودیت href استفاده می شود.کلمات بین بر چسب آغازو پایان Anchor به عنوان فرا پیوند نمایش داده می شود.     
این Anchor یک پیوند به html.ir را معرفی می کند:

<a href="http://www.html.ir"> html.ir را ملاقات کنید </a>

خط بالا شبیه این نشان داده خواهد شد :

html.ir را ملاقات کنید


موجودیت Target

با موجودیت هدف شما می توانید معرفی کنید که پرونده های پیوند داده شده کجا باز شوند. خط زیر پرونده ای را در یک پنجره مرورگر جدید باز خواهد کرد.

<a href="http://www.html.ir/" target="_blank"> html.ir را ملاقات کنید </a>


برچسب Anchor و موجودیت نام

موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. هنگامی که ما از یک Anchor نام دار استفاده می کنیم، می توانیم پیوندهایی بسازیم که مستقیما بتواندبه یک بخش خاص در صفحه برود. در ست به جای آنکه بگذاریم  کاربر در صفحه بگردد. در پایین طریقه نوشتن یک Anchor نام دار آمده است.

<a name="lable">متنی که نوشته می شود</a>

از موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. نام یک Anchor می تواند هر متنی که شما بخواهید باشد.خط زیر یک Anchor نام دار را معرفی می کند.

<a name="tips"> بخش اطلاعات مفید </a>

شما باید توجه کنید که یک Anchor نام دار، در یک حالت خاص نشان داده نمی شود. برای پیوند مستقیم به بخش "Tips" یک علامت "#" و نام آن Anchor را به انتهای آن url اضافه کنید:

<a href="http://www.html.ir/links.html#Tips"> پرش به بخش اطلاعات مفید </a>

یک فرا پیوند به بخش نکات مفید از میان فایل "Links.html" شبیه به این خواهد بود

<a href="#Tips"> پرش به بخش نکات مفید </a>


نکات پایه ای - اطلاعات مفید

همیشه یک علامت "/" به منابع زیر پوشه ها اضافه کنید. اگر شما پیوندی مثل این درست کنید

href="http://www.html.ir/links.html"

شما دو تقاضا برای سرور درست کرده اید ، چون سرور یک علامت "/" به انتهای آدرس اضافه کرده و یک تقاضای جدید درست می کند. مثل این:

href="http://www.html.ir/links.html/"

از Anchor نام دار معمولا برای ساخت یک جدول از محتویات در ابتدای یک پرونده بزرگ استفاده می شود. به هر بخش در میان پرونده یک Anchor نام دار داده شده و پیوند به هرکدام از این Anchor ها در بالای پرونده قرار داده شده است. اگر یک مرورگر نتواند Anchor نام داری را که مشخص شده است را پیدا کند به ابتدای آن پرونده رفته و هیچ خطایی اتفاق نمی افتد.


مثالهای بیشتر

ارجاع به فراپیوند، در پنجره جدید
در این مثال، روش ساخت فراپیوندی نشان داده می شود، که در آن، کاربر پس از کلیک روی فراپیوند، صفحه فعلی را از دست نداده و پنجره جدیدی برای نمایش صفحه پیوندی، برای او، باز می شود.

پیوند به محلی در همین متن
فرض کنید در ابتدای متن، فهرستی از محتوای متن نوشته اید. اگر بخواهیم با کلیک روی هر یک از سرفصلها، به آن سرفصل مراجعه کنیم، چگونه عمل می کنیم؟ فراپیندهای این مثال، چگونگی این کار را نشان می دهند.

شکستن حصار قاب
اگر صفحه شما، داخل یک قاب نمایش داده می شود، فرا پیوندهای آن، محتوای قاب را تغییر می دهند. برای شکستن این محدودیت و تغییر محتوای کل پنجره مانند این مثال عمل کنید.

فراپیوند Email
در صورتیکه آدرس فراپیوند شما، از شماهای دیگری غیر از http، مانند mailto و یا ftp استفاده کند، چه می شود. این مثال نمونه ای را نمایش می دهد.

فراپیوند Email (نوعی دیگر)
در این مثال نمونه دیگری از فراپیوند نوع mailto را می بینید.

 


برچسب Anchor

برچسب ها توضیحات
<a> یک Anchor را معرفی می کند

 

ارسال نظر


نمایش تصاویر آتلیه طراحی وب یزد پلانتی Google Robot Google Drawing پورتال کارت تخفیف W3C Validator قیمت اول شرکت طراحی یزد بهترین روش حذف پسورد ویندوز سیستم مدیریت سامانه پیامک روش تبلیغات گوگل-goolge-طراحان سایت سئوی سایت google bomb نوبت دهی طراحی ساده سیستم نوبت دهی پزشکان بهترین روش تبیلغات سایت web طراحی بیلبورد در کرج خرید بلیط اینترنتی رایگان سئو و بهینه سازی شرکت طراحی و ب سایت در یزد عکاسی گوگل یاهو بیلبورد در سمنان سیستم مدیریت ایمیل ملی مادام العمر طراحی وب photo spheres پاناروما نرم افزار حذف پسورد مصطفی رضایی کاتالوگ آنلاین HTML اپلیکیشن رسمی عکاسی گوگل Fetch as Googlebot ابر قدرت TeamViewer 10 گوگل پنگوئن seo پیامک رایگان وب سایت در یزد اخبار یزد شاه کلید وب بسته Hotspot Shield Elite برنامه نویسی PHP اندروید Firebug بیلبورد اسکریپت گالری تصاویر آنتی ویروس 2014 تفاوت نسخه رایگان و نسخه اصلی فیلتر شکن 2015 معرفی سایت وایبر Code Anywhere vpn VIBER jQuery UI تصاویر بندانگشتی تصاویری ۳۶۰ درجه ای سئو نقشه سایت بی نهایت الگوریتم های پاندا و پنگوئن بیلبورد در تهران دوربین مداربسته در یزد robots تعرفه پانوراما تور مجازی 360 درجه نسخه کرک شده تبلیغات محیطی در یزد نمونه کار طراحی وب سایت کاتالوگ خبر یزد Dreamweaver شرکت وب سایت یزد پارانوما پیج رنک ESET Remote Administrator Console حرفه ای ITVAN سه بعدی Firefox XML Ajax پیشرو پرداز یزد Crack TeamViewer Enterprise 9.28 مدیران وب سایت الگوریتم TeamViewer Enterprise ESET Remote Administrator Server چک کردن فروش لایسنس Server Enterprise بیلبورد در یزد HTML5 boilerplate سیستم مدیریت محتوا بیتا صفحات وب جستجوگر برنامه نویسی موبایل در یزد ربات گوگل شورای انفورماتیک کشور آنی اد وبسایت php نمونه کارها صفحه اول گوگل تعرفه درمانگاه ها TeamViewer ،فیلم برداری صنعتی ویندوز: XP-7-8 برنامه نویسی پرداخت آنلاین بیلبورد در مازندران بیلبورد در شیراز شرکت طراحی وب یزد شرکت طراحی وب سایت در یزد تکنولوژی وب تصاویر 360 درجه نرم افزار ارسال انبوه تلگرام نامحدود هنری ESET NOD32 Antivirus 7 وبمستر پزشک شبکه خصوصی پیشرو پرداز یزد گوگل وب مستر TeamViewer Enterprise 9.0.27614 بیمارستان ها بمب گوگل ، سیستم فروشگاه ساز جستجو تصاویر در گوگل داینامک اسکریپت نوبت دهی پزشکان الکسا سیستم مدیریت اعلام نمرات مدارس طراحی وب سایت فیلتر شکن پنالتی گوگل بهترین شرکت طراحی وب سایت بهینه سازی موتور جستجو رتبه اول بیلبورد در همدان وب مستر Rank کرک برتر cms Download Crack TeamViewer 9.28223 وب سایت ها بیلبورد در مشهد سیستم مدیریت کارت شارژ وب سایت طراحی سه بعدی گوگل پلی وب کلینیک ها اولین شرکت طراحی وب سایت در یزد You probably tried to upload too large file آموزش تصویری تحت وب