پیوندهای

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 0.00 (0 رای)

HTML برای پیوند به پرونده های دیگر در وب از فرا پیوندها استفاده می کند.


مثالها

ایجاد فراپیوند
این مثال نشان می دهد که چگونه می توان، در متن نوشته شده، فراپیوندی ایجاد کرد.

عکس، به عنوان فراپیوند
این مثال عکسی را به یک فراپیوند تبدیل می کند.

(مثالهای بیشتر، در انتهای این صفحه آمده است)

 


برچسب Anchor و موجودیت Href

HTML از برچسب <a> برای ساخت یک پیوند به پرونده های دیگر استفاده می کند. یک anchor می تواند به هر منبعی در وب اشاره کند.یک صفحه HTML ، یک عکس ، یک فایل صوتی ، یک فیلم و ... .
دستورالعمل ساخت یک Anchor

<a href="url"> متنی که نمایش داده می شود </a>

در هنگام ساختن یک Anchor باید مکانی که پیوند به آن پرونده اشاره میکند را مشخص کرد. برای نمایش آدرس پرونده از موجودیت href استفاده می شود.کلمات بین بر چسب آغازو پایان Anchor به عنوان فرا پیوند نمایش داده می شود.     
این Anchor یک پیوند به html.ir را معرفی می کند:

<a href="http://www.html.ir"> html.ir را ملاقات کنید </a>

خط بالا شبیه این نشان داده خواهد شد :

html.ir را ملاقات کنید


موجودیت Target

با موجودیت هدف شما می توانید معرفی کنید که پرونده های پیوند داده شده کجا باز شوند. خط زیر پرونده ای را در یک پنجره مرورگر جدید باز خواهد کرد.

<a href="http://www.html.ir/" target="_blank"> html.ir را ملاقات کنید </a>


برچسب Anchor و موجودیت نام

موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. هنگامی که ما از یک Anchor نام دار استفاده می کنیم، می توانیم پیوندهایی بسازیم که مستقیما بتواندبه یک بخش خاص در صفحه برود. در ست به جای آنکه بگذاریم  کاربر در صفحه بگردد. در پایین طریقه نوشتن یک Anchor نام دار آمده است.

<a name="lable">متنی که نوشته می شود</a>

از موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. نام یک Anchor می تواند هر متنی که شما بخواهید باشد.خط زیر یک Anchor نام دار را معرفی می کند.

<a name="tips"> بخش اطلاعات مفید </a>

شما باید توجه کنید که یک Anchor نام دار، در یک حالت خاص نشان داده نمی شود. برای پیوند مستقیم به بخش "Tips" یک علامت "#" و نام آن Anchor را به انتهای آن url اضافه کنید:

<a href="http://www.html.ir/links.html#Tips"> پرش به بخش اطلاعات مفید </a>

یک فرا پیوند به بخش نکات مفید از میان فایل "Links.html" شبیه به این خواهد بود

<a href="#Tips"> پرش به بخش نکات مفید </a>


نکات پایه ای - اطلاعات مفید

همیشه یک علامت "/" به منابع زیر پوشه ها اضافه کنید. اگر شما پیوندی مثل این درست کنید

href="http://www.html.ir/links.html"

شما دو تقاضا برای سرور درست کرده اید ، چون سرور یک علامت "/" به انتهای آدرس اضافه کرده و یک تقاضای جدید درست می کند. مثل این:

href="http://www.html.ir/links.html/"

از Anchor نام دار معمولا برای ساخت یک جدول از محتویات در ابتدای یک پرونده بزرگ استفاده می شود. به هر بخش در میان پرونده یک Anchor نام دار داده شده و پیوند به هرکدام از این Anchor ها در بالای پرونده قرار داده شده است. اگر یک مرورگر نتواند Anchor نام داری را که مشخص شده است را پیدا کند به ابتدای آن پرونده رفته و هیچ خطایی اتفاق نمی افتد.


مثالهای بیشتر

ارجاع به فراپیوند، در پنجره جدید
در این مثال، روش ساخت فراپیوندی نشان داده می شود، که در آن، کاربر پس از کلیک روی فراپیوند، صفحه فعلی را از دست نداده و پنجره جدیدی برای نمایش صفحه پیوندی، برای او، باز می شود.

پیوند به محلی در همین متن
فرض کنید در ابتدای متن، فهرستی از محتوای متن نوشته اید. اگر بخواهیم با کلیک روی هر یک از سرفصلها، به آن سرفصل مراجعه کنیم، چگونه عمل می کنیم؟ فراپیندهای این مثال، چگونگی این کار را نشان می دهند.

شکستن حصار قاب
اگر صفحه شما، داخل یک قاب نمایش داده می شود، فرا پیوندهای آن، محتوای قاب را تغییر می دهند. برای شکستن این محدودیت و تغییر محتوای کل پنجره مانند این مثال عمل کنید.

فراپیوند Email
در صورتیکه آدرس فراپیوند شما، از شماهای دیگری غیر از http، مانند mailto و یا ftp استفاده کند، چه می شود. این مثال نمونه ای را نمایش می دهد.

فراپیوند Email (نوعی دیگر)
در این مثال نمونه دیگری از فراپیوند نوع mailto را می بینید.

 


برچسب Anchor

برچسب ها توضیحات
<a> یک Anchor را معرفی می کند

 

ارسال نظر


وبسایت تحت وب اول شرکت طراحی یزد بیلبورد در همدان You probably tried to upload too large file مدیران وب سایت یزد سیستم نوبت دهی پزشکان ESET Remote Administrator Console وایبر وب برتر شرکت وب سایت یزد هنری Ajax تکنولوژی وب اپلیکیشن رسمی عکاسی گوگل cms وب سایت در یزد چک کردن برنامه نویسی PHP جستجوگر Crack TeamViewer Enterprise 9.28 سیستم مدیریت سامانه پیامک آنی اد photo spheres web کاتالوگ آنلاین آنتی ویروس 2014 Code Anywhere HTML کاتالوگ Firefox بیلبورد در مازندران TeamViewer Enterprise گوگل پنگوئن بیلبورد در کرج داینامک بیلبورد در مشهد مصطفی رضایی بیلبورد در تهران Download Crack TeamViewer 9.28223 فیلتر شکن 2015 طراحی وب HTML5 boilerplate Hotspot Shield Elite سیستم فروشگاه ساز سیستم مدیریت کارت شارژ سئو و بهینه سازی الگوریتم عکاسی گوگل طراحی ساده W3C Validator ربات گوگل google bomb تصاویر 360 درجه بیلبورد در شیراز بهینه سازی موتور جستجو پورتال کارت تخفیف شاه کلید وب طراحی TeamViewer 10 درمانگاه ها Firebug پاناروما جستجو تصاویر در گوگل سایت Fetch as Googlebot robots vpn فروش لایسنس پرداخت آنلاین طراحی وب سایت سئو وب مستر حرفه ای بیلبورد در یزد پیج رنک بی نهایت سیستم مدیریت محتوا بیتا ویندوز: XP-7-8 پیشرو پرداز یزد تبلیغات محیطی در یزد Google Robot وبمستر گوگل وب مستر تصاویری ۳۶۰ درجه ای پیشرو پرداز نمونه کارها بهترین روش تبیلغات روش تبلیغات بیلبورد در سمنان بسته بیمارستان ها سیستم مدیریت اعلام نمرات مدارس طراحی وب یزد Server Enterprise پلانتی خبر یزد ESET NOD32 Antivirus 7 شرکت طراحی و ب سایت در یزد اسکریپت نوبت دهی پزشکان یاهو نقشه سایت معرفی سایت رایگان خرید بلیط اینترنتی کلینیک ها کرک نسخه کرک شده طراحی سه بعدی شبکه خصوصی نرم افزار حذف پسورد برنامه نویسی موبایل در یزد نمونه کار طراحی وب سایت اسکریپت گالری تصاویر TeamViewer Enterprise 9.0.27614 وب سایت ها اندروید گوگل پلی jQuery UI بهترین روش سیستم مدیریت ایمیل ملی تصاویر بندانگشتی Rank php اخبار یزد نوبت دهی پزشک ابر قدرت سئوی سایت آموزش تصویری نامحدود صفحه اول گوگل ،فیلم برداری صنعتی بمب گوگل ، برنامه نویسی سه بعدی تعرفه پانوراما تور مجازی 360 درجه پنالتی گوگل VIBER گوگل-goolge-طراحان سایت پیامک رایگان الکسا قیمت seo ITVAN نمایش تصاویر فیلتر شکن بهترین شرکت طراحی وب سایت بیلبورد TeamViewer رتبه اول الگوریتم های پاندا و پنگوئن آتلیه Dreamweaver تعرفه مادام العمر نرم افزار ارسال انبوه تلگرام شرکت طراحی وب سایت در یزد Google Drawing شورای انفورماتیک کشور XML اولین شرکت طراحی وب سایت در یزد دوربین مداربسته در یزد حذف پسورد ویندوز شرکت طراحی وب یزد وب سایت پارانوما تفاوت نسخه رایگان و نسخه اصلی ESET Remote Administrator Server صفحات وب