پیوندهای

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 0.00 (0 رای)

HTML برای پیوند به پرونده های دیگر در وب از فرا پیوندها استفاده می کند.


مثالها

ایجاد فراپیوند
این مثال نشان می دهد که چگونه می توان، در متن نوشته شده، فراپیوندی ایجاد کرد.

عکس، به عنوان فراپیوند
این مثال عکسی را به یک فراپیوند تبدیل می کند.

(مثالهای بیشتر، در انتهای این صفحه آمده است)

 


برچسب Anchor و موجودیت Href

HTML از برچسب <a> برای ساخت یک پیوند به پرونده های دیگر استفاده می کند. یک anchor می تواند به هر منبعی در وب اشاره کند.یک صفحه HTML ، یک عکس ، یک فایل صوتی ، یک فیلم و ... .
دستورالعمل ساخت یک Anchor

<a href="url"> متنی که نمایش داده می شود </a>

در هنگام ساختن یک Anchor باید مکانی که پیوند به آن پرونده اشاره میکند را مشخص کرد. برای نمایش آدرس پرونده از موجودیت href استفاده می شود.کلمات بین بر چسب آغازو پایان Anchor به عنوان فرا پیوند نمایش داده می شود.     
این Anchor یک پیوند به html.ir را معرفی می کند:

<a href="http://www.html.ir"> html.ir را ملاقات کنید </a>

خط بالا شبیه این نشان داده خواهد شد :

html.ir را ملاقات کنید


موجودیت Target

با موجودیت هدف شما می توانید معرفی کنید که پرونده های پیوند داده شده کجا باز شوند. خط زیر پرونده ای را در یک پنجره مرورگر جدید باز خواهد کرد.

<a href="http://www.html.ir/" target="_blank"> html.ir را ملاقات کنید </a>


برچسب Anchor و موجودیت نام

موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. هنگامی که ما از یک Anchor نام دار استفاده می کنیم، می توانیم پیوندهایی بسازیم که مستقیما بتواندبه یک بخش خاص در صفحه برود. در ست به جای آنکه بگذاریم  کاربر در صفحه بگردد. در پایین طریقه نوشتن یک Anchor نام دار آمده است.

<a name="lable">متنی که نوشته می شود</a>

از موجودیت نام برای ساخت یک Anchor نام دار استفاده می شود. نام یک Anchor می تواند هر متنی که شما بخواهید باشد.خط زیر یک Anchor نام دار را معرفی می کند.

<a name="tips"> بخش اطلاعات مفید </a>

شما باید توجه کنید که یک Anchor نام دار، در یک حالت خاص نشان داده نمی شود. برای پیوند مستقیم به بخش "Tips" یک علامت "#" و نام آن Anchor را به انتهای آن url اضافه کنید:

<a href="http://www.html.ir/links.html#Tips"> پرش به بخش اطلاعات مفید </a>

یک فرا پیوند به بخش نکات مفید از میان فایل "Links.html" شبیه به این خواهد بود

<a href="#Tips"> پرش به بخش نکات مفید </a>


نکات پایه ای - اطلاعات مفید

همیشه یک علامت "/" به منابع زیر پوشه ها اضافه کنید. اگر شما پیوندی مثل این درست کنید

href="http://www.html.ir/links.html"

شما دو تقاضا برای سرور درست کرده اید ، چون سرور یک علامت "/" به انتهای آدرس اضافه کرده و یک تقاضای جدید درست می کند. مثل این:

href="http://www.html.ir/links.html/"

از Anchor نام دار معمولا برای ساخت یک جدول از محتویات در ابتدای یک پرونده بزرگ استفاده می شود. به هر بخش در میان پرونده یک Anchor نام دار داده شده و پیوند به هرکدام از این Anchor ها در بالای پرونده قرار داده شده است. اگر یک مرورگر نتواند Anchor نام داری را که مشخص شده است را پیدا کند به ابتدای آن پرونده رفته و هیچ خطایی اتفاق نمی افتد.


مثالهای بیشتر

ارجاع به فراپیوند، در پنجره جدید
در این مثال، روش ساخت فراپیوندی نشان داده می شود، که در آن، کاربر پس از کلیک روی فراپیوند، صفحه فعلی را از دست نداده و پنجره جدیدی برای نمایش صفحه پیوندی، برای او، باز می شود.

پیوند به محلی در همین متن
فرض کنید در ابتدای متن، فهرستی از محتوای متن نوشته اید. اگر بخواهیم با کلیک روی هر یک از سرفصلها، به آن سرفصل مراجعه کنیم، چگونه عمل می کنیم؟ فراپیندهای این مثال، چگونگی این کار را نشان می دهند.

شکستن حصار قاب
اگر صفحه شما، داخل یک قاب نمایش داده می شود، فرا پیوندهای آن، محتوای قاب را تغییر می دهند. برای شکستن این محدودیت و تغییر محتوای کل پنجره مانند این مثال عمل کنید.

فراپیوند Email
در صورتیکه آدرس فراپیوند شما، از شماهای دیگری غیر از http، مانند mailto و یا ftp استفاده کند، چه می شود. این مثال نمونه ای را نمایش می دهد.

فراپیوند Email (نوعی دیگر)
در این مثال نمونه دیگری از فراپیوند نوع mailto را می بینید.

 


برچسب Anchor

برچسب ها توضیحات
<a> یک Anchor را معرفی می کند

 

ارسال نظر


شبکه خصوصی دوربین مداربسته در یزد طراحی وب یزد طراحی ساده گوگل پنگوئن google bomb بیلبورد در سمنان وبسایت حرفه ای رایگان ESET Remote Administrator Console صفحات وب سیستم نوبت دهی پزشکان بمب گوگل ، کاتالوگ Google Drawing پزشک وب سایت ها کرک You probably tried to upload too large file گوگل وب مستر Server Enterprise TeamViewer Enterprise پیج رنک پورتال کارت تخفیف سایت تعرفه بیمارستان ها بیلبورد در تهران Firebug خرید بلیط اینترنتی شرکت طراحی وب سایت در یزد Download Crack TeamViewer 9.28223 شورای انفورماتیک کشور بیلبورد در کرج نمونه کارها VIBER بیلبورد در همدان نمایش تصاویر سه بعدی وب مستر Fetch as Googlebot ESET NOD32 Antivirus 7 اسکریپت نوبت دهی پزشکان حذف پسورد ویندوز وب سایت در یزد گوگل-goolge-طراحان سایت نسخه کرک شده Google Robot چک کردن سیستم مدیریت ایمیل ملی اپلیکیشن رسمی عکاسی گوگل ESET Remote Administrator Server جستجوگر بیلبورد در یزد گوگل پلی Rank cms Dreamweaver نمونه کار طراحی وب سایت پارانوما صفحه اول گوگل فروش لایسنس شرکت وب سایت یزد بیلبورد در مازندران ربات گوگل Code Anywhere الکسا برتر تحت وب سیستم فروشگاه ساز وایبر طراحی تکنولوژی وب آموزش تصویری درمانگاه ها تعرفه پانوراما تور مجازی 360 درجه سئوی سایت خبر یزد الگوریتم شاه کلید وب ویندوز: XP-7-8 تصاویر 360 درجه فیلتر شکن W3C Validator تفاوت نسخه رایگان و نسخه اصلی نقشه سایت وبمستر ابر قدرت فیلتر شکن 2015 Ajax بیلبورد در مشهد شرکت طراحی و ب سایت در یزد TeamViewer پیشرو پرداز نرم افزار حذف پسورد بیلبورد در شیراز سیستم مدیریت محتوا بیتا شرکت طراحی وب یزد سیستم مدیریت اعلام نمرات مدارس TeamViewer Enterprise 9.0.27614 Hotspot Shield Elite یاهو HTML مدیران وب سایت Crack TeamViewer Enterprise 9.28 قیمت Firefox اولین شرکت طراحی وب سایت در یزد تصاویر بندانگشتی کلینیک ها مصطفی رضایی آنی اد نامحدود سیستم مدیریت سامانه پیامک پنالتی گوگل بهترین شرکت طراحی وب سایت طراحی سه بعدی جستجو تصاویر در گوگل برنامه نویسی موبایل در یزد بی نهایت سئو و بهینه سازی تصاویری ۳۶۰ درجه ای XML پاناروما vpn طراحی وب بسته رتبه اول وب سئو اخبار یزد کاتالوگ آنلاین ITVAN web photo spheres روش تبلیغات php داینامک آنتی ویروس 2014 اندروید بیلبورد هنری بهینه سازی موتور جستجو نوبت دهی یزد طراحی وب سایت برنامه نویسی HTML5 boilerplate بهترین روش نرم افزار ارسال انبوه تلگرام robots اسکریپت گالری تصاویر پرداخت آنلاین آتلیه مادام العمر برنامه نویسی PHP تبلیغات محیطی در یزد jQuery UI عکاسی گوگل وب سایت پیشرو پرداز یزد بهترین روش تبیلغات اول شرکت طراحی یزد seo معرفی سایت سیستم مدیریت کارت شارژ الگوریتم های پاندا و پنگوئن پلانتی ،فیلم برداری صنعتی TeamViewer 10 پیامک رایگان