روش بازدید ربات گوگل از وب سایت یا وبلاگ شما Google Robot

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 5.00 (1 رای)
روش بازدید ربات گوگل از وب سایت یا وبلاگ شما Google Robot - 5.0 out of 5 based on 1 vote

دلایل مختلفی را می توان بیان کرد که چرا شما می خواهید تا روبات گوگل مجدداً به سایت شما سر بزند و آن را Recrawlنماید. ممکن است سایت شما به ویروسی آلوده شده باشد و شما مشکل را حل کرده باشید و بخواهید هر چه زودتر از لیست سیاه گوگل بیرون بیایید. یا ممکن است تگcanonical را به متا تگ های سایت خود اضافه کرده باشید تا به گوگل بفهمانید که این مطلب کپی شده از جای دیگری است.

برای مجبور کردن گوگل بهrecrawl کردن سایت، برخی سئوکاران از روش هایی مثل ثبت مجدد نقشه سایتxml، یا استفاده از سرویس های پینگ رایگان ماننند Ping-O-Matic یا قرار دادن تعداد زیادی لینک در سایت های اشتراک گذاری و شبکه ها اجتماعی استفاده می کنند.


مشکل این جاست که این تکنیک ها در برخی موارد ممکن است نتیجه مورد نظر را نداشته باشند. اما شاید نیازی به این کارها نباشد. روشی بسیار بهتر و معتبر وجود دارد که روبات گوگل را وادار بهrecrawl سایت می نماید. روشی که ۱۰۰ درصد نیز مورد تأیید گوگل می باشد.

ملاقات با گزینهSubmit URL to Index در گوگل وبمستر تولز

حدود یک سال و نیم پیش گوگل بخشFetch as Googlebot” در وبمستر تولز (زیر گزینهhealth) را با افزودن گزینه جدیدی به اسم“Submit URL to Index” به روز کرد. این گزینه جدید به وبمستران امکان می دهد تاURL های جدید و بروز شده را به گوگل معرفی کنند که بنا به گفته خود گوگل معمولاً تا یک روز بعد از ثبت شدنcrawl می شوند.

مطالعه موردی سریع و برخی از نکات برای استفاده ازSubmit URL to Index

یکی از وبمستران اخطارها و تذکرهای پی در پی از طرف گوگل وبمستر تولز مبنی بر وجود خطایcrawl، شامل ارورهای ۴۰۳ و یا ارورrobots.txt  دریافت کرد. این نوع هشدارهای پیشگیرانه وبمستر تولز اقدام نسبتاً جدیدی است و بخشی از برنامه دنباله دار گوگل است که به صاحبان سایت ها دید بیشتری نسبت به عملکرد و مسائل مرتبط با سایت شان می دهد.

 

در نهایت خیلی سریع ترافیک ارگانیک و کارآییSERP سایت این وبمستر کاهش یافت. این مورد با توجه به دریافت ۵ اخطار در ۳ روز قابل پیش بینی بود.

آخرین ایمیلی که این وبمستر دریافت کرد:

گوگل نتوانسته بود به سایت دسترسی پیدا کند، نهایتاً مشخص شد که برنامه نویس سایت به اشتباهIP گوگل را مسدود کرده است.

 

در گذشته فهمیدن مشکلات فنی مثل مسأله بالا ممکن بود چندین روز طول بکشد. اما این امکان جدید گوگل و ارسال اخطار خطایcrawl واقعاً یک موهبت است و ما را از صرف وقت زیاد و تلاش بسیار نجات داده است. این یعنی ما زمان کمتری را صرف یافتن و حل مشکلات سایت می کنیم و می توانیم وقت بیشتری برای پرداختن به سئوی سایت اختصاص بدهیم.

برگردیم به سایت وبمستر مذکور. بعد از آن که برنامه نویس متوجه اشتباه خود شد و آی پی گوگل را از لیست بلاک حذف کرد، می بایست که گوگل را مجبور بهrecrawl سایت کنیم. برای این کار لازم است کهURL ها را برای استفاده ازFetch as Googlebot” ثبت کنیم. و در آن جا توسط روش صحیح و خطا متوجه بشویم که آیا گوگل بهURL دسترسی پیدا می کند یا خیر.

 

اگر گوگل بتواندURL مذکور راFetch (رفتن و آوردن-یعنی روبات گوگل به سایت مراجعه کند و بتواندURL را ببیند و محتویات را به سرور گوگل بیاورد) کند و کنارsuccess تیک بخورد، آنگاه گزینه“Submit URL to Index” فعال می شود.

 

چند نکته و راهنمایی برای استفاده از ویژگیSubmit URL to Index

اگر می خواهید هم لینک ثبت شده و هم تمامی لینک های داخلی سایت (با در نظر گرفتنURL ثبت شده به عنوان مبنایcrawl) که در صفحات مختلف وجود دارند recrawl بشوند، گزینه“URL and all linked pages” را انتخاب کنید.

لزومی ندارد کهURL ثبت شده برایFetch شدن توسط روبات گوگل حتماً در لیست ارورها باشد. شما هر لینک دلخواهی را می توانید ثبت کنید. هم چنین با خالی گذاشتن فیلد مربوطه می توانید صفحه اصلی سایت تان را به عنوان نقطه شروعrecrawl توسط گوگل انتخاب نمایید.

اگر می خواهیدURL را وارد کنید که گوگل را مجبور بهrecrawl بیشترین صفحات سایت تان بکند، بهتر است صفحه ای را انتخاب نمایید که دارای بیشترین لینک داخلی باشد. شاید انتخابنقشه سایتگزینه خوبی به نظر برسد.

دقت کنید که در تعداد“Fetch as Googlebot” محدودیت ۵۰۰URL و در تعداد“Submit URL to Index” محدودیت ۱۰URL در هر ماه برای هر حساب وبمستر تولز وجود دارد. پس در انتخاب خود حتماً دقت نمایید و فقط هنگامی که لازم شد از این گزینه ها استفاده نمایید. دقت کنید که این محدودیت ها برای اکانت شماست، یعنی چه روی اکانت خود ۱ سایت و چه ۱۰ سایت را ثبت کرده باشید، تنها می توانید ۱۰ بار در ماه از گزینهSubmit URL to Index استفاده نمایید.

پس از وادار کردن گوگل بهrecrawl سایت، حالا می بایست به بخشcrawl errors (زیر گزینهhealth) بروید و تب مربوط به خطای مورد نظر (در مثال وبمستر مذکور تبaccess denied) را انتخاب نمایید تا جدول خطاها نمایان شود. با انتخابURL  مورد نظر یا استفاده ازselect all (بستگی دارد شما چه چیزی را در Submit URL to Index ثبت کرده باشید)، خطای مربوطه را حذف کنید. کافی است روی“mark as fixed” کلیک نمایید.

البته ممکن است مدتی طول بکشد تا این ارورها از سرور گوگل پاک بشوند. بنابراین اگر مطمئن هستید که کارتان را درست انجام داده اید و این ارورها مجدداً تکرار شدند، نگران نباشید و صبر کنید تا به طور کامل از سرور پاک شوند.

 

روز بعد از وادار کردن گوگل بهrecrawl سایت وبمستر مذکور، رشد قابل ملاحظه ای در نمودار فعالیتcrawl روبات گوگل در سایت مشاهده شد:

نهایتاً این که مشکل وبمستر مذکور در چند روز حل شد و ترافیک سایت وی تقریباً به سرعت حالت عادی به خود گرفت. برای ثبتURL در قسمت“Fetch as Googlebot” صفحات حاوی لینک های داخلی زیاد و نقشه سایت نیز ثبت شدند که به نظر می رسد این کار در افزایش سرعت بازگشت سایت به حالت عادی مؤثر بوده است.

 

جمع بندی نهایی  و هشدارهای خطایCrawl سایت

تمام این ویژگی های جدید اضافه شده به وبمستر تولز به صاحبان سایت ها و سئوکاران کمک می کند تا مشکلات سایت را در مدت زمان بسیار کمتری پیدا کرده و آن ها را حل نمایند. با ثبت کردن یک صفحه برای ایندکس شدن، دیگر نیازی نیست روزها منتظر بمانید تا گوگل مجداداً به سایت شما مراجعه کند و بفهمد که شما مشکل مربوطه را حل کرده اید. این یعنی حفظ ترافیک ارگانیک و داشتن بازدیدکننده های راضی!

ارسال نظر


سئوی سایت طراحی وب Google Drawing سیستم مدیریت ایمیل ملی جستجو تصاویر در گوگل طراحی سه بعدی نرم افزار ارسال انبوه تلگرام سه بعدی HTML اولین شرکت طراحی وب سایت در یزد سیستم مدیریت سامانه پیامک W3C Validator TeamViewer سیستم فروشگاه ساز XML فیلتر شکن مادام العمر حرفه ای نمونه کارها برنامه نویسی google bomb معرفی سایت بیلبورد در تهران وبسایت گوگل پنگوئن قیمت Download Crack TeamViewer 9.28223 پیشرو پرداز یزد بیلبورد در مازندران وبمستر php VIBER پیج رنک تصاویر 360 درجه یزد نقشه سایت برتر بسته پرداخت آنلاین پاناروما اول شرکت طراحی یزد پلانتی الگوریتم پارانوما You probably tried to upload too large file تبلیغات محیطی در یزد صفحات وب طراحی ساده وب سایت آموزش تصویری اندروید بهترین روش تبیلغات روش تبلیغات Google Robot وب TeamViewer 10 حذف پسورد ویندوز کلینیک ها jQuery UI سیستم مدیریت اعلام نمرات مدارس چک کردن تفاوت نسخه رایگان و نسخه اصلی فروش لایسنس یاهو الکسا نرم افزار حذف پسورد برنامه نویسی موبایل در یزد بیلبورد رتبه اول بیمارستان ها اخبار یزد Ajax cms photo spheres شورای انفورماتیک کشور Firefox وب سایت ها تصاویر بندانگشتی تکنولوژی وب پیامک رایگان کاتالوگ برنامه نویسی PHP خرید بلیط اینترنتی TeamViewer Enterprise 9.0.27614 تعرفه پنالتی گوگل شاه کلید وب فیلتر شکن 2015 Hotspot Shield Elite آنتی ویروس 2014 سئو سیستم مدیریت کارت شارژ گوگل پلی HTML5 boilerplate داینامک Firebug مصطفی رضایی تصاویری ۳۶۰ درجه ای Fetch as Googlebot وب سایت در یزد Code Anywhere تعرفه پانوراما تور مجازی 360 درجه اپلیکیشن رسمی عکاسی گوگل نمایش تصاویر وایبر شبکه خصوصی ESET NOD32 Antivirus 7 کاتالوگ آنلاین مدیران وب سایت طراحی نسخه کرک شده وب مستر ESET Remote Administrator Server سیستم مدیریت محتوا بیتا ESET Remote Administrator Console خبر یزد ربات گوگل Dreamweaver آنی اد ITVAN بیلبورد در کرج robots پیشرو پرداز گوگل وب مستر seo بهینه سازی موتور جستجو بمب گوگل ، سیستم نوبت دهی پزشکان بیلبورد در سمنان نوبت دهی صفحه اول گوگل web Rank بیلبورد در مشهد اسکریپت گالری تصاویر سئو و بهینه سازی شرکت طراحی وب سایت در یزد تحت وب رایگان سایت vpn بیلبورد در یزد پورتال کارت تخفیف ابر قدرت اسکریپت نوبت دهی پزشکان طراحی وب سایت الگوریتم های پاندا و پنگوئن Crack TeamViewer Enterprise 9.28 ،فیلم برداری صنعتی هنری نمونه کار طراحی وب سایت شرکت طراحی وب یزد جستجوگر عکاسی گوگل ویندوز: XP-7-8 بی نهایت نامحدود بهترین روش کرک بیلبورد در همدان بهترین شرکت طراحی وب سایت شرکت وب سایت یزد TeamViewer Enterprise دوربین مداربسته در یزد بیلبورد در شیراز درمانگاه ها Server Enterprise شرکت طراحی و ب سایت در یزد گوگل-goolge-طراحان سایت آتلیه پزشک طراحی وب یزد