روش بازدید ربات گوگل از وب سایت یا وبلاگ شما Google Robot

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 5.00 (1 رای)
روش بازدید ربات گوگل از وب سایت یا وبلاگ شما Google Robot - 5.0 out of 5 based on 1 vote

دلایل مختلفی را می توان بیان کرد که چرا شما می خواهید تا روبات گوگل مجدداً به سایت شما سر بزند و آن را Recrawlنماید. ممکن است سایت شما به ویروسی آلوده شده باشد و شما مشکل را حل کرده باشید و بخواهید هر چه زودتر از لیست سیاه گوگل بیرون بیایید. یا ممکن است تگcanonical را به متا تگ های سایت خود اضافه کرده باشید تا به گوگل بفهمانید که این مطلب کپی شده از جای دیگری است.

برای مجبور کردن گوگل بهrecrawl کردن سایت، برخی سئوکاران از روش هایی مثل ثبت مجدد نقشه سایتxml، یا استفاده از سرویس های پینگ رایگان ماننند Ping-O-Matic یا قرار دادن تعداد زیادی لینک در سایت های اشتراک گذاری و شبکه ها اجتماعی استفاده می کنند.


مشکل این جاست که این تکنیک ها در برخی موارد ممکن است نتیجه مورد نظر را نداشته باشند. اما شاید نیازی به این کارها نباشد. روشی بسیار بهتر و معتبر وجود دارد که روبات گوگل را وادار بهrecrawl سایت می نماید. روشی که ۱۰۰ درصد نیز مورد تأیید گوگل می باشد.

ملاقات با گزینهSubmit URL to Index در گوگل وبمستر تولز

حدود یک سال و نیم پیش گوگل بخشFetch as Googlebot” در وبمستر تولز (زیر گزینهhealth) را با افزودن گزینه جدیدی به اسم“Submit URL to Index” به روز کرد. این گزینه جدید به وبمستران امکان می دهد تاURL های جدید و بروز شده را به گوگل معرفی کنند که بنا به گفته خود گوگل معمولاً تا یک روز بعد از ثبت شدنcrawl می شوند.

مطالعه موردی سریع و برخی از نکات برای استفاده ازSubmit URL to Index

یکی از وبمستران اخطارها و تذکرهای پی در پی از طرف گوگل وبمستر تولز مبنی بر وجود خطایcrawl، شامل ارورهای ۴۰۳ و یا ارورrobots.txt  دریافت کرد. این نوع هشدارهای پیشگیرانه وبمستر تولز اقدام نسبتاً جدیدی است و بخشی از برنامه دنباله دار گوگل است که به صاحبان سایت ها دید بیشتری نسبت به عملکرد و مسائل مرتبط با سایت شان می دهد.

 

در نهایت خیلی سریع ترافیک ارگانیک و کارآییSERP سایت این وبمستر کاهش یافت. این مورد با توجه به دریافت ۵ اخطار در ۳ روز قابل پیش بینی بود.

آخرین ایمیلی که این وبمستر دریافت کرد:

گوگل نتوانسته بود به سایت دسترسی پیدا کند، نهایتاً مشخص شد که برنامه نویس سایت به اشتباهIP گوگل را مسدود کرده است.

 

در گذشته فهمیدن مشکلات فنی مثل مسأله بالا ممکن بود چندین روز طول بکشد. اما این امکان جدید گوگل و ارسال اخطار خطایcrawl واقعاً یک موهبت است و ما را از صرف وقت زیاد و تلاش بسیار نجات داده است. این یعنی ما زمان کمتری را صرف یافتن و حل مشکلات سایت می کنیم و می توانیم وقت بیشتری برای پرداختن به سئوی سایت اختصاص بدهیم.

برگردیم به سایت وبمستر مذکور. بعد از آن که برنامه نویس متوجه اشتباه خود شد و آی پی گوگل را از لیست بلاک حذف کرد، می بایست که گوگل را مجبور بهrecrawl سایت کنیم. برای این کار لازم است کهURL ها را برای استفاده ازFetch as Googlebot” ثبت کنیم. و در آن جا توسط روش صحیح و خطا متوجه بشویم که آیا گوگل بهURL دسترسی پیدا می کند یا خیر.

 

اگر گوگل بتواندURL مذکور راFetch (رفتن و آوردن-یعنی روبات گوگل به سایت مراجعه کند و بتواندURL را ببیند و محتویات را به سرور گوگل بیاورد) کند و کنارsuccess تیک بخورد، آنگاه گزینه“Submit URL to Index” فعال می شود.

 

چند نکته و راهنمایی برای استفاده از ویژگیSubmit URL to Index

اگر می خواهید هم لینک ثبت شده و هم تمامی لینک های داخلی سایت (با در نظر گرفتنURL ثبت شده به عنوان مبنایcrawl) که در صفحات مختلف وجود دارند recrawl بشوند، گزینه“URL and all linked pages” را انتخاب کنید.

لزومی ندارد کهURL ثبت شده برایFetch شدن توسط روبات گوگل حتماً در لیست ارورها باشد. شما هر لینک دلخواهی را می توانید ثبت کنید. هم چنین با خالی گذاشتن فیلد مربوطه می توانید صفحه اصلی سایت تان را به عنوان نقطه شروعrecrawl توسط گوگل انتخاب نمایید.

اگر می خواهیدURL را وارد کنید که گوگل را مجبور بهrecrawl بیشترین صفحات سایت تان بکند، بهتر است صفحه ای را انتخاب نمایید که دارای بیشترین لینک داخلی باشد. شاید انتخابنقشه سایتگزینه خوبی به نظر برسد.

دقت کنید که در تعداد“Fetch as Googlebot” محدودیت ۵۰۰URL و در تعداد“Submit URL to Index” محدودیت ۱۰URL در هر ماه برای هر حساب وبمستر تولز وجود دارد. پس در انتخاب خود حتماً دقت نمایید و فقط هنگامی که لازم شد از این گزینه ها استفاده نمایید. دقت کنید که این محدودیت ها برای اکانت شماست، یعنی چه روی اکانت خود ۱ سایت و چه ۱۰ سایت را ثبت کرده باشید، تنها می توانید ۱۰ بار در ماه از گزینهSubmit URL to Index استفاده نمایید.

پس از وادار کردن گوگل بهrecrawl سایت، حالا می بایست به بخشcrawl errors (زیر گزینهhealth) بروید و تب مربوط به خطای مورد نظر (در مثال وبمستر مذکور تبaccess denied) را انتخاب نمایید تا جدول خطاها نمایان شود. با انتخابURL  مورد نظر یا استفاده ازselect all (بستگی دارد شما چه چیزی را در Submit URL to Index ثبت کرده باشید)، خطای مربوطه را حذف کنید. کافی است روی“mark as fixed” کلیک نمایید.

البته ممکن است مدتی طول بکشد تا این ارورها از سرور گوگل پاک بشوند. بنابراین اگر مطمئن هستید که کارتان را درست انجام داده اید و این ارورها مجدداً تکرار شدند، نگران نباشید و صبر کنید تا به طور کامل از سرور پاک شوند.

 

روز بعد از وادار کردن گوگل بهrecrawl سایت وبمستر مذکور، رشد قابل ملاحظه ای در نمودار فعالیتcrawl روبات گوگل در سایت مشاهده شد:

نهایتاً این که مشکل وبمستر مذکور در چند روز حل شد و ترافیک سایت وی تقریباً به سرعت حالت عادی به خود گرفت. برای ثبتURL در قسمت“Fetch as Googlebot” صفحات حاوی لینک های داخلی زیاد و نقشه سایت نیز ثبت شدند که به نظر می رسد این کار در افزایش سرعت بازگشت سایت به حالت عادی مؤثر بوده است.

 

جمع بندی نهایی  و هشدارهای خطایCrawl سایت

تمام این ویژگی های جدید اضافه شده به وبمستر تولز به صاحبان سایت ها و سئوکاران کمک می کند تا مشکلات سایت را در مدت زمان بسیار کمتری پیدا کرده و آن ها را حل نمایند. با ثبت کردن یک صفحه برای ایندکس شدن، دیگر نیازی نیست روزها منتظر بمانید تا گوگل مجداداً به سایت شما مراجعه کند و بفهمد که شما مشکل مربوطه را حل کرده اید. این یعنی حفظ ترافیک ارگانیک و داشتن بازدیدکننده های راضی!

ارسال نظر


گوگل-goolge-طراحان سایت سیستم مدیریت کارت شارژ پارانوما اندروید بیلبورد در یزد قیمت آتلیه تصاویر بندانگشتی وایبر اخبار یزد تصاویری ۳۶۰ درجه ای مادام العمر VIBER طراحی وب سایت خبر یزد ربات گوگل بیلبورد در کرج web سئو TeamViewer Enterprise 9.0.27614 شرکت طراحی وب یزد گوگل پنگوئن روش تبلیغات بیلبورد در سمنان سه بعدی اسکریپت نوبت دهی پزشکان جستجوگر گوگل وب مستر پنالتی گوگل برتر پلانتی صفحات وب ESET Remote Administrator Console شورای انفورماتیک کشور وبسایت بیمارستان ها Ajax robots طراحی وب بهینه سازی موتور جستجو فروش لایسنس ابر قدرت Fetch as Googlebot بیلبورد در همدان seo سئوی سایت مدیران وب سایت رتبه اول وب مستر کاتالوگ نرم افزار ارسال انبوه تلگرام معرفی سایت الگوریتم های پاندا و پنگوئن درمانگاه ها طراحی سه بعدی پورتال کارت تخفیف کرک آنی اد TeamViewer اولین شرکت طراحی وب سایت در یزد بسته نرم افزار حذف پسورد تصاویر 360 درجه php google bomb فیلتر شکن 2015 Google Drawing شبکه خصوصی شاه کلید وب فیلتر شکن vpn پرداخت آنلاین TeamViewer Enterprise ESET NOD32 Antivirus 7 نسخه کرک شده تکنولوژی وب نمونه کار طراحی وب سایت تفاوت نسخه رایگان و نسخه اصلی خرید بلیط اینترنتی گوگل پلی حذف پسورد ویندوز سیستم مدیریت اعلام نمرات مدارس سیستم نوبت دهی پزشکان سیستم مدیریت سامانه پیامک آنتی ویروس 2014 اپلیکیشن رسمی عکاسی گوگل الگوریتم XML نامحدود بیلبورد در تهران jQuery UI نقشه سایت پیج رنک اول شرکت طراحی یزد You probably tried to upload too large file photo spheres بمب گوگل ، صفحه اول گوگل تعرفه سیستم فروشگاه ساز Hotspot Shield Elite بیلبورد در مشهد چک کردن پاناروما تحت وب ESET Remote Administrator Server بهترین شرکت طراحی وب سایت نوبت دهی داینامک cms Server Enterprise عکاسی گوگل وب سایت برنامه نویسی PHP شرکت طراحی وب سایت در یزد وبمستر الکسا HTML طراحی حرفه ای سیستم مدیریت محتوا بیتا طراحی وب یزد Firebug TeamViewer 10 تبلیغات محیطی در یزد بیلبورد Rank سیستم مدیریت ایمیل ملی بهترین روش تبیلغات Crack TeamViewer Enterprise 9.28 بهترین روش مصطفی رضایی Google Robot وب تعرفه پانوراما تور مجازی 360 درجه کاتالوگ آنلاین سایت Download Crack TeamViewer 9.28223 Dreamweaver دوربین مداربسته در یزد طراحی ساده نمایش تصاویر هنری یزد شرکت وب سایت یزد HTML5 boilerplate شرکت طراحی و ب سایت در یزد ITVAN نمونه کارها پیامک رایگان بیلبورد در شیراز W3C Validator اسکریپت گالری تصاویر وب سایت در یزد بی نهایت پیشرو پرداز Code Anywhere پزشک آموزش تصویری بیلبورد در مازندران برنامه نویسی سئو و بهینه سازی رایگان پیشرو پرداز یزد وب سایت ها جستجو تصاویر در گوگل Firefox برنامه نویسی موبایل در یزد ،فیلم برداری صنعتی یاهو ویندوز: XP-7-8 کلینیک ها