روش بازدید ربات گوگل از وب سایت یا وبلاگ شما Google Robot

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 5.00 (1 رای)
روش بازدید ربات گوگل از وب سایت یا وبلاگ شما Google Robot - 5.0 out of 5 based on 1 vote

دلایل مختلفی را می توان بیان کرد که چرا شما می خواهید تا روبات گوگل مجدداً به سایت شما سر بزند و آن را Recrawlنماید. ممکن است سایت شما به ویروسی آلوده شده باشد و شما مشکل را حل کرده باشید و بخواهید هر چه زودتر از لیست سیاه گوگل بیرون بیایید. یا ممکن است تگcanonical را به متا تگ های سایت خود اضافه کرده باشید تا به گوگل بفهمانید که این مطلب کپی شده از جای دیگری است.

برای مجبور کردن گوگل بهrecrawl کردن سایت، برخی سئوکاران از روش هایی مثل ثبت مجدد نقشه سایتxml، یا استفاده از سرویس های پینگ رایگان ماننند Ping-O-Matic یا قرار دادن تعداد زیادی لینک در سایت های اشتراک گذاری و شبکه ها اجتماعی استفاده می کنند.


مشکل این جاست که این تکنیک ها در برخی موارد ممکن است نتیجه مورد نظر را نداشته باشند. اما شاید نیازی به این کارها نباشد. روشی بسیار بهتر و معتبر وجود دارد که روبات گوگل را وادار بهrecrawl سایت می نماید. روشی که ۱۰۰ درصد نیز مورد تأیید گوگل می باشد.

ملاقات با گزینهSubmit URL to Index در گوگل وبمستر تولز

حدود یک سال و نیم پیش گوگل بخشFetch as Googlebot” در وبمستر تولز (زیر گزینهhealth) را با افزودن گزینه جدیدی به اسم“Submit URL to Index” به روز کرد. این گزینه جدید به وبمستران امکان می دهد تاURL های جدید و بروز شده را به گوگل معرفی کنند که بنا به گفته خود گوگل معمولاً تا یک روز بعد از ثبت شدنcrawl می شوند.

مطالعه موردی سریع و برخی از نکات برای استفاده ازSubmit URL to Index

یکی از وبمستران اخطارها و تذکرهای پی در پی از طرف گوگل وبمستر تولز مبنی بر وجود خطایcrawl، شامل ارورهای ۴۰۳ و یا ارورrobots.txt  دریافت کرد. این نوع هشدارهای پیشگیرانه وبمستر تولز اقدام نسبتاً جدیدی است و بخشی از برنامه دنباله دار گوگل است که به صاحبان سایت ها دید بیشتری نسبت به عملکرد و مسائل مرتبط با سایت شان می دهد.

 

در نهایت خیلی سریع ترافیک ارگانیک و کارآییSERP سایت این وبمستر کاهش یافت. این مورد با توجه به دریافت ۵ اخطار در ۳ روز قابل پیش بینی بود.

آخرین ایمیلی که این وبمستر دریافت کرد:

گوگل نتوانسته بود به سایت دسترسی پیدا کند، نهایتاً مشخص شد که برنامه نویس سایت به اشتباهIP گوگل را مسدود کرده است.

 

در گذشته فهمیدن مشکلات فنی مثل مسأله بالا ممکن بود چندین روز طول بکشد. اما این امکان جدید گوگل و ارسال اخطار خطایcrawl واقعاً یک موهبت است و ما را از صرف وقت زیاد و تلاش بسیار نجات داده است. این یعنی ما زمان کمتری را صرف یافتن و حل مشکلات سایت می کنیم و می توانیم وقت بیشتری برای پرداختن به سئوی سایت اختصاص بدهیم.

برگردیم به سایت وبمستر مذکور. بعد از آن که برنامه نویس متوجه اشتباه خود شد و آی پی گوگل را از لیست بلاک حذف کرد، می بایست که گوگل را مجبور بهrecrawl سایت کنیم. برای این کار لازم است کهURL ها را برای استفاده ازFetch as Googlebot” ثبت کنیم. و در آن جا توسط روش صحیح و خطا متوجه بشویم که آیا گوگل بهURL دسترسی پیدا می کند یا خیر.

 

اگر گوگل بتواندURL مذکور راFetch (رفتن و آوردن-یعنی روبات گوگل به سایت مراجعه کند و بتواندURL را ببیند و محتویات را به سرور گوگل بیاورد) کند و کنارsuccess تیک بخورد، آنگاه گزینه“Submit URL to Index” فعال می شود.

 

چند نکته و راهنمایی برای استفاده از ویژگیSubmit URL to Index

اگر می خواهید هم لینک ثبت شده و هم تمامی لینک های داخلی سایت (با در نظر گرفتنURL ثبت شده به عنوان مبنایcrawl) که در صفحات مختلف وجود دارند recrawl بشوند، گزینه“URL and all linked pages” را انتخاب کنید.

لزومی ندارد کهURL ثبت شده برایFetch شدن توسط روبات گوگل حتماً در لیست ارورها باشد. شما هر لینک دلخواهی را می توانید ثبت کنید. هم چنین با خالی گذاشتن فیلد مربوطه می توانید صفحه اصلی سایت تان را به عنوان نقطه شروعrecrawl توسط گوگل انتخاب نمایید.

اگر می خواهیدURL را وارد کنید که گوگل را مجبور بهrecrawl بیشترین صفحات سایت تان بکند، بهتر است صفحه ای را انتخاب نمایید که دارای بیشترین لینک داخلی باشد. شاید انتخابنقشه سایتگزینه خوبی به نظر برسد.

دقت کنید که در تعداد“Fetch as Googlebot” محدودیت ۵۰۰URL و در تعداد“Submit URL to Index” محدودیت ۱۰URL در هر ماه برای هر حساب وبمستر تولز وجود دارد. پس در انتخاب خود حتماً دقت نمایید و فقط هنگامی که لازم شد از این گزینه ها استفاده نمایید. دقت کنید که این محدودیت ها برای اکانت شماست، یعنی چه روی اکانت خود ۱ سایت و چه ۱۰ سایت را ثبت کرده باشید، تنها می توانید ۱۰ بار در ماه از گزینهSubmit URL to Index استفاده نمایید.

پس از وادار کردن گوگل بهrecrawl سایت، حالا می بایست به بخشcrawl errors (زیر گزینهhealth) بروید و تب مربوط به خطای مورد نظر (در مثال وبمستر مذکور تبaccess denied) را انتخاب نمایید تا جدول خطاها نمایان شود. با انتخابURL  مورد نظر یا استفاده ازselect all (بستگی دارد شما چه چیزی را در Submit URL to Index ثبت کرده باشید)، خطای مربوطه را حذف کنید. کافی است روی“mark as fixed” کلیک نمایید.

البته ممکن است مدتی طول بکشد تا این ارورها از سرور گوگل پاک بشوند. بنابراین اگر مطمئن هستید که کارتان را درست انجام داده اید و این ارورها مجدداً تکرار شدند، نگران نباشید و صبر کنید تا به طور کامل از سرور پاک شوند.

 

روز بعد از وادار کردن گوگل بهrecrawl سایت وبمستر مذکور، رشد قابل ملاحظه ای در نمودار فعالیتcrawl روبات گوگل در سایت مشاهده شد:

نهایتاً این که مشکل وبمستر مذکور در چند روز حل شد و ترافیک سایت وی تقریباً به سرعت حالت عادی به خود گرفت. برای ثبتURL در قسمت“Fetch as Googlebot” صفحات حاوی لینک های داخلی زیاد و نقشه سایت نیز ثبت شدند که به نظر می رسد این کار در افزایش سرعت بازگشت سایت به حالت عادی مؤثر بوده است.

 

جمع بندی نهایی  و هشدارهای خطایCrawl سایت

تمام این ویژگی های جدید اضافه شده به وبمستر تولز به صاحبان سایت ها و سئوکاران کمک می کند تا مشکلات سایت را در مدت زمان بسیار کمتری پیدا کرده و آن ها را حل نمایند. با ثبت کردن یک صفحه برای ایندکس شدن، دیگر نیازی نیست روزها منتظر بمانید تا گوگل مجداداً به سایت شما مراجعه کند و بفهمد که شما مشکل مربوطه را حل کرده اید. این یعنی حفظ ترافیک ارگانیک و داشتن بازدیدکننده های راضی!

ارسال نظر


بیلبورد در مازندران تصاویر 360 درجه هنری Firebug صفحه اول گوگل vpn گوگل-goolge-طراحان سایت اول شرکت طراحی یزد بهترین روش تبیلغات پزشک بیلبورد در مشهد اسکریپت نوبت دهی پزشکان سیستم فروشگاه ساز حرفه ای Code Anywhere روش تبلیغات ESET Remote Administrator Server نرم افزار ارسال انبوه تلگرام ویندوز: XP-7-8 بسته Hotspot Shield Elite صفحات وب بیلبورد شرکت طراحی و ب سایت در یزد Dreamweaver سئو و بهینه سازی php بیمارستان ها شورای انفورماتیک کشور نمونه کارها تصاویری ۳۶۰ درجه ای سایت برنامه نویسی پیج رنک طراحی وب سایت نرم افزار حذف پسورد web معرفی سایت تفاوت نسخه رایگان و نسخه اصلی سیستم مدیریت محتوا بیتا Google Robot نسخه کرک شده بیلبورد در تهران طراحی وب یزد برنامه نویسی موبایل در یزد TeamViewer 10 Firefox بی نهایت طراحی ساده وب سایت در یزد تعرفه پانوراما تور مجازی 360 درجه نوبت دهی گوگل وب مستر شاه کلید وب بیلبورد در شیراز بمب گوگل ، تکنولوژی وب جستجو تصاویر در گوگل بیلبورد در همدان ابر قدرت پیامک رایگان فیلتر شکن 2015 robots سئوی سایت ESET Remote Administrator Console پلانتی اپلیکیشن رسمی عکاسی گوگل طراحی وب شرکت طراحی وب سایت در یزد طراحی سه بعدی برتر seo تحت وب سیستم مدیریت کارت شارژ TeamViewer Enterprise 9.0.27614 حذف پسورد ویندوز بیلبورد در یزد وبسایت HTML TeamViewer Enterprise بهترین روش اخبار یزد ربات گوگل Download Crack TeamViewer 9.28223 cms شبکه خصوصی شرکت وب سایت یزد Google Drawing تعرفه آتلیه گوگل پنگوئن Ajax وبمستر ESET NOD32 Antivirus 7 مصطفی رضایی Crack TeamViewer Enterprise 9.28 photo spheres سیستم مدیریت سامانه پیامک کاتالوگ HTML5 boilerplate الگوریتم الکسا ،فیلم برداری صنعتی یزد VIBER بهینه سازی موتور جستجو بیلبورد در سمنان پورتال کارت تخفیف اندروید دوربین مداربسته در یزد چک کردن پنالتی گوگل رتبه اول XML نمایش تصاویر آنتی ویروس 2014 وب مستر سیستم مدیریت ایمیل ملی تصاویر بندانگشتی نامحدود سئو داینامک خرید بلیط اینترنتی رایگان اسکریپت گالری تصاویر بهترین شرکت طراحی وب سایت وب سایت فروش لایسنس پارانوما طراحی شرکت طراحی وب یزد پرداخت آنلاین وب جستجوگر آموزش تصویری برنامه نویسی PHP TeamViewer آنی اد سیستم مدیریت اعلام نمرات مدارس google bomb سه بعدی Fetch as Googlebot مادام العمر نقشه سایت Rank پاناروما وب سایت ها Server Enterprise کرک فیلتر شکن You probably tried to upload too large file درمانگاه ها اولین شرکت طراحی وب سایت در یزد سیستم نوبت دهی پزشکان عکاسی گوگل کاتالوگ آنلاین گوگل پلی jQuery UI پیشرو پرداز یزد مدیران وب سایت پیشرو پرداز قیمت خبر یزد وایبر کلینیک ها نمونه کار طراحی وب سایت W3C Validator یاهو الگوریتم های پاندا و پنگوئن ITVAN بیلبورد در کرج تبلیغات محیطی در یزد