روش بازدید ربات گوگل از وب سایت یا وبلاگ شما Google Robot

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 5.00 (1 رای)
روش بازدید ربات گوگل از وب سایت یا وبلاگ شما Google Robot - 5.0 out of 5 based on 1 vote

دلایل مختلفی را می توان بیان کرد که چرا شما می خواهید تا روبات گوگل مجدداً به سایت شما سر بزند و آن را Recrawlنماید. ممکن است سایت شما به ویروسی آلوده شده باشد و شما مشکل را حل کرده باشید و بخواهید هر چه زودتر از لیست سیاه گوگل بیرون بیایید. یا ممکن است تگcanonical را به متا تگ های سایت خود اضافه کرده باشید تا به گوگل بفهمانید که این مطلب کپی شده از جای دیگری است.

برای مجبور کردن گوگل بهrecrawl کردن سایت، برخی سئوکاران از روش هایی مثل ثبت مجدد نقشه سایتxml، یا استفاده از سرویس های پینگ رایگان ماننند Ping-O-Matic یا قرار دادن تعداد زیادی لینک در سایت های اشتراک گذاری و شبکه ها اجتماعی استفاده می کنند.


مشکل این جاست که این تکنیک ها در برخی موارد ممکن است نتیجه مورد نظر را نداشته باشند. اما شاید نیازی به این کارها نباشد. روشی بسیار بهتر و معتبر وجود دارد که روبات گوگل را وادار بهrecrawl سایت می نماید. روشی که ۱۰۰ درصد نیز مورد تأیید گوگل می باشد.

ملاقات با گزینهSubmit URL to Index در گوگل وبمستر تولز

حدود یک سال و نیم پیش گوگل بخشFetch as Googlebot” در وبمستر تولز (زیر گزینهhealth) را با افزودن گزینه جدیدی به اسم“Submit URL to Index” به روز کرد. این گزینه جدید به وبمستران امکان می دهد تاURL های جدید و بروز شده را به گوگل معرفی کنند که بنا به گفته خود گوگل معمولاً تا یک روز بعد از ثبت شدنcrawl می شوند.

مطالعه موردی سریع و برخی از نکات برای استفاده ازSubmit URL to Index

یکی از وبمستران اخطارها و تذکرهای پی در پی از طرف گوگل وبمستر تولز مبنی بر وجود خطایcrawl، شامل ارورهای ۴۰۳ و یا ارورrobots.txt  دریافت کرد. این نوع هشدارهای پیشگیرانه وبمستر تولز اقدام نسبتاً جدیدی است و بخشی از برنامه دنباله دار گوگل است که به صاحبان سایت ها دید بیشتری نسبت به عملکرد و مسائل مرتبط با سایت شان می دهد.

 

در نهایت خیلی سریع ترافیک ارگانیک و کارآییSERP سایت این وبمستر کاهش یافت. این مورد با توجه به دریافت ۵ اخطار در ۳ روز قابل پیش بینی بود.

آخرین ایمیلی که این وبمستر دریافت کرد:

گوگل نتوانسته بود به سایت دسترسی پیدا کند، نهایتاً مشخص شد که برنامه نویس سایت به اشتباهIP گوگل را مسدود کرده است.

 

در گذشته فهمیدن مشکلات فنی مثل مسأله بالا ممکن بود چندین روز طول بکشد. اما این امکان جدید گوگل و ارسال اخطار خطایcrawl واقعاً یک موهبت است و ما را از صرف وقت زیاد و تلاش بسیار نجات داده است. این یعنی ما زمان کمتری را صرف یافتن و حل مشکلات سایت می کنیم و می توانیم وقت بیشتری برای پرداختن به سئوی سایت اختصاص بدهیم.

برگردیم به سایت وبمستر مذکور. بعد از آن که برنامه نویس متوجه اشتباه خود شد و آی پی گوگل را از لیست بلاک حذف کرد، می بایست که گوگل را مجبور بهrecrawl سایت کنیم. برای این کار لازم است کهURL ها را برای استفاده ازFetch as Googlebot” ثبت کنیم. و در آن جا توسط روش صحیح و خطا متوجه بشویم که آیا گوگل بهURL دسترسی پیدا می کند یا خیر.

 

اگر گوگل بتواندURL مذکور راFetch (رفتن و آوردن-یعنی روبات گوگل به سایت مراجعه کند و بتواندURL را ببیند و محتویات را به سرور گوگل بیاورد) کند و کنارsuccess تیک بخورد، آنگاه گزینه“Submit URL to Index” فعال می شود.

 

چند نکته و راهنمایی برای استفاده از ویژگیSubmit URL to Index

اگر می خواهید هم لینک ثبت شده و هم تمامی لینک های داخلی سایت (با در نظر گرفتنURL ثبت شده به عنوان مبنایcrawl) که در صفحات مختلف وجود دارند recrawl بشوند، گزینه“URL and all linked pages” را انتخاب کنید.

لزومی ندارد کهURL ثبت شده برایFetch شدن توسط روبات گوگل حتماً در لیست ارورها باشد. شما هر لینک دلخواهی را می توانید ثبت کنید. هم چنین با خالی گذاشتن فیلد مربوطه می توانید صفحه اصلی سایت تان را به عنوان نقطه شروعrecrawl توسط گوگل انتخاب نمایید.

اگر می خواهیدURL را وارد کنید که گوگل را مجبور بهrecrawl بیشترین صفحات سایت تان بکند، بهتر است صفحه ای را انتخاب نمایید که دارای بیشترین لینک داخلی باشد. شاید انتخابنقشه سایتگزینه خوبی به نظر برسد.

دقت کنید که در تعداد“Fetch as Googlebot” محدودیت ۵۰۰URL و در تعداد“Submit URL to Index” محدودیت ۱۰URL در هر ماه برای هر حساب وبمستر تولز وجود دارد. پس در انتخاب خود حتماً دقت نمایید و فقط هنگامی که لازم شد از این گزینه ها استفاده نمایید. دقت کنید که این محدودیت ها برای اکانت شماست، یعنی چه روی اکانت خود ۱ سایت و چه ۱۰ سایت را ثبت کرده باشید، تنها می توانید ۱۰ بار در ماه از گزینهSubmit URL to Index استفاده نمایید.

پس از وادار کردن گوگل بهrecrawl سایت، حالا می بایست به بخشcrawl errors (زیر گزینهhealth) بروید و تب مربوط به خطای مورد نظر (در مثال وبمستر مذکور تبaccess denied) را انتخاب نمایید تا جدول خطاها نمایان شود. با انتخابURL  مورد نظر یا استفاده ازselect all (بستگی دارد شما چه چیزی را در Submit URL to Index ثبت کرده باشید)، خطای مربوطه را حذف کنید. کافی است روی“mark as fixed” کلیک نمایید.

البته ممکن است مدتی طول بکشد تا این ارورها از سرور گوگل پاک بشوند. بنابراین اگر مطمئن هستید که کارتان را درست انجام داده اید و این ارورها مجدداً تکرار شدند، نگران نباشید و صبر کنید تا به طور کامل از سرور پاک شوند.

 

روز بعد از وادار کردن گوگل بهrecrawl سایت وبمستر مذکور، رشد قابل ملاحظه ای در نمودار فعالیتcrawl روبات گوگل در سایت مشاهده شد:

نهایتاً این که مشکل وبمستر مذکور در چند روز حل شد و ترافیک سایت وی تقریباً به سرعت حالت عادی به خود گرفت. برای ثبتURL در قسمت“Fetch as Googlebot” صفحات حاوی لینک های داخلی زیاد و نقشه سایت نیز ثبت شدند که به نظر می رسد این کار در افزایش سرعت بازگشت سایت به حالت عادی مؤثر بوده است.

 

جمع بندی نهایی  و هشدارهای خطایCrawl سایت

تمام این ویژگی های جدید اضافه شده به وبمستر تولز به صاحبان سایت ها و سئوکاران کمک می کند تا مشکلات سایت را در مدت زمان بسیار کمتری پیدا کرده و آن ها را حل نمایند. با ثبت کردن یک صفحه برای ایندکس شدن، دیگر نیازی نیست روزها منتظر بمانید تا گوگل مجداداً به سایت شما مراجعه کند و بفهمد که شما مشکل مربوطه را حل کرده اید. این یعنی حفظ ترافیک ارگانیک و داشتن بازدیدکننده های راضی!

ارسال نظر


Dreamweaver فروش لایسنس الگوریتم های پاندا و پنگوئن Google Robot بیلبورد در کرج نامحدود ESET NOD32 Antivirus 7 تصاویر 360 درجه آموزش تصویری پنالتی گوگل اول شرکت طراحی یزد jQuery UI ITVAN Rank پورتال کارت تخفیف W3C Validator Firefox وب گوگل وب مستر Fetch as Googlebot رتبه اول مدیران وب سایت سیستم نوبت دهی پزشکان تفاوت نسخه رایگان و نسخه اصلی برنامه نویسی PHP نقشه سایت بیلبورد در سمنان پرداخت آنلاین بهترین روش پیشرو پرداز یزد سیستم مدیریت ایمیل ملی TeamViewer Enterprise گوگل-goolge-طراحان سایت شرکت طراحی وب یزد robots پیشرو پرداز صفحه اول گوگل بیلبورد در تهران دوربین مداربسته در یزد شبکه خصوصی مادام العمر VIBER آنتی ویروس 2014 ویندوز: XP-7-8 Firebug TeamViewer Enterprise 9.0.27614 ESET Remote Administrator Console اولین شرکت طراحی وب سایت در یزد کاتالوگ اپلیکیشن رسمی عکاسی گوگل گوگل پنگوئن شورای انفورماتیک کشور گوگل پلی بیلبورد در یزد TeamViewer نوبت دهی یزد شرکت طراحی وب سایت در یزد Crack TeamViewer Enterprise 9.28 ربات گوگل تکنولوژی وب google bomb Google Drawing نرم افزار حذف پسورد پارانوما برتر طراحی وب وبمستر فیلتر شکن 2015 الکسا php HTML ESET Remote Administrator Server سیستم مدیریت محتوا بیتا ابر قدرت تحت وب کلینیک ها تعرفه پانوراما تور مجازی 360 درجه برنامه نویسی ،فیلم برداری صنعتی اسکریپت نوبت دهی پزشکان قیمت الگوریتم طراحی وب یزد طراحی Code Anywhere وب سایت ها پیج رنک یاهو بهترین روش تبیلغات جستجو تصاویر در گوگل photo spheres cms vpn وب سایت پزشک وب سایت در یزد مصطفی رضایی نمایش تصاویر سئوی سایت بهترین شرکت طراحی وب سایت وبسایت HTML5 boilerplate تصاویری ۳۶۰ درجه ای Download Crack TeamViewer 9.28223 عکاسی گوگل خبر یزد داینامک طراحی ساده سیستم مدیریت کارت شارژ Server Enterprise حذف پسورد ویندوز Ajax بمب گوگل ، بی نهایت معرفی سایت سایت آنی اد نمونه کارها XML آتلیه بسته پاناروما شاه کلید وب سیستم مدیریت سامانه پیامک اسکریپت گالری تصاویر چک کردن نسخه کرک شده طراحی وب سایت کرک وایبر اخبار یزد پیامک رایگان سئو بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات محیطی در یزد بیلبورد سئو و بهینه سازی سه بعدی تعرفه TeamViewer 10 بیلبورد در همدان You probably tried to upload too large file پلانتی شرکت طراحی و ب سایت در یزد درمانگاه ها نرم افزار ارسال انبوه تلگرام بیلبورد در شیراز seo حرفه ای جستجوگر روش تبلیغات خرید بلیط اینترنتی web سیستم فروشگاه ساز اندروید سیستم مدیریت اعلام نمرات مدارس تصاویر بندانگشتی طراحی سه بعدی فیلتر شکن بیلبورد در مازندران صفحات وب نمونه کار طراحی وب سایت بیمارستان ها رایگان وب مستر بیلبورد در مشهد برنامه نویسی موبایل در یزد هنری کاتالوگ آنلاین Hotspot Shield Elite شرکت وب سایت یزد