خانه هوشمند در یزد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 3.96 (13 رای)
خانه هوشمند در یزد - 3.9 out of 5 based on 13 votes

معرفی بهترین شرکت خانه هوشمند در یزد معرفی می گردد  و خانه هوشمند چیست و کاربرد خانه هوشمند چیست

 

بهترین شرکت خانه هوشمند در یزد نورگستران پیشرو  می باشد

 

 

خانه هوشمند چیست؟ 

یکی از مزایاي رشد سریع فن آوري اطلاعات، توسعه سیستمهایی است که می توانند تغییرات اطراف ما را اندازه گیري و ارزیابی کرده و نسبت به آنها عکس العمل داشته باشند.

این توانایی در کنترل تغییرات منجر به تغییر در محیط فیزیکی اطراف ما، بخصوص ساختمانهایی که در آنها زندگی و یا کار می کنیم گشته است.

با توجه به گسترش زمینه هاي مخابرات و ارتباطات واطلاعات ICTو روند رو به رشد آنها در کشور، نیاز به یک زیر ساختار مناسب در سطح شهرها و ساختمان هاي بلند مرتبه (هوشمند) بسیار بارز و نمایان می باشد.

بطور کلی ساختمان هوشمند، ساختمانی است که مجهز به یک زیر ساختار ارتباطی قوي بوده که می تواند به صورت مستمرنسبت به وضعیتهاي متغیر محیط عکس العمل نشان داده و خود را با آنها وفق دهد و همچنین به ساکنین ساختمان این اجازه را می دهد که از منابع موجود به صورت موثرتري استفاده نموده و امنیت وآرامش آنها را افزایش دهد.

هزینه هاي جاري یک ساختمان معمولاً هزینه هاي سربار زیادي را براي انواع مشاغل و ساکنان ایجاد می کند و همین موضوع می تواند در سوددهی نقش عمده اي را ایفا نماید به علاوه، خیلی از سازمانهاي دنیا به صرفه جویی در مصرف انرژي و هر چه بهترکردن محیط کاري و زندگی خود روي آورده اند. صاحبین مشاغل مختلف به صرفه جویی در مصرف انرژي و بهینه سازي آن و کاهش هزینه هاي سرویس و نگهداري روي آورده اند و همچنین از مزایایی چون نیاز به امنیت و در دسترس بودن اطلاعات در زمان حقیقی را بهره مند شوند تا جایی که این تغییرات حتی در شرکت هاي بسیار کوچک نیز به چشم می خورد. مدت زیادي نیست که بحث درباره موضوع ساختمانهاي هوشمند در محافل عمومی مطرح گردیده است.

"BMS" یا Building management systemکه در فارسی آن را مدیریت هوشمند ساختمان ترجمه کرده اند به مجموعه سخت افزارها ونرم افزارهائی اطلاق ميشود که به منظورمانيتورینگ وکنترل یکپارچه قسمتهای مهم وحياتی درساختمان نصب ميشوند.

وظيفه این مجموعه، پایش مداوم بخش های مختلف ساختمان و اعمال فرامين به آنها به نحویست که عملکرد اجزاء مختلف ساختمان متعادل با یکدیگرودرشرایط بهينه وباهدف کاهش مصارف ناخواسته وتخصيص منابع انرژی فقط به فضاهای در حين بهره برداری باشد.

BMSمیيتواند در برگيرنده تمام سرویس های الکتریکی , مکانيکی , و حفاظتی ساختمان باشد. این سرویس ها شامل گرمایش، سرمایش، تهویه مطبوع، آسانسور، نيروگاه برق اضطراری، پله برقی، کنترل روشنایی، دوربين مدار بسته، اعلام و اطفای حریق، کنترل تردد و ... هستند
 سیستممدیریت هوشمند ساختمان با بکارگیری از آخرین تکنولوژی ها در صدد آن است که شرایطیایده آل ، همراه با مصرف بهینه انرژی در ساختمان ها پدید آورد.
 
این سیستم هاضمن کنترل بخشهای مختلف ساختمان و ایجاد شرایط محیطی مناسب با ارائه سرویس هایهمزمان ، سبب بهینه سازی مصرف انرژی ، سطح کارایی و بهره وری سیستم ها و امکاناتموجود در ساختمان می شود. کنترل و دسترسی به سیستم با استفاده از نرم افزارهایمربوطه از هر نقطه در داخل ساختمان و خارج از آن از طریق اینترنت مقدور میباشد.

یک ساختمان هوشمند امکانات خود را از طریق سیستم هاي کنترلی هوشمند ارائه می نماید. این سیستمها عبارتند از:

 

۱

(HVAC)

گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع

۲

(Lighting)

روشنایی

۳

(SACS)

سیستم کنترل و دسترس امنیت

۴

(CCTV)

دوربین مدار بسته

۵

(FAS)

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

۶

(FFS)

سیستم اطفاء حریق

۷

(TEL)

توزیع تلفن

۸

(SmartTV)

سیستم آنتن مرکزی و توزیع سیگنال

۹

(MIS)

سیستم مدیریت یکپارچه اطلاعات

۱۰

(WAN)

سیستم شبکه گسترده اطلاعات

۱۱

(UPSCPS)

سیستم توزیع برق اضطراری

۱۲

(Earthquake)

سیستم های اخباری خطرات احتمالی (زلزله)

۱۳

(IBS)

یکپارچه سازی سیستم های ذکر شده بالا

و کاربرد خانه هوشمند ؟

کنترل نور 

سینما خانگی

تهویه

امنیت و نظارت تصویری

ارسال نظر